MENÜ
İzmir
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
89. İEF’ye muhteşem veda!
Kültür-Sanat
9 Eylül 2020 Çarşamba 16:25

89. İEF’ye muhteşem veda!

Bu yıl 4 – 8 Eylül tarihlerinde sağlık önlemleriyle düzenlenen 89. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), büyüleyici bir konserle konuklarına veda etti. Klarnet sanatçısı Hüsnü Şenlendirici ve şarkıcı Halil Sezai, beraber seslendirdikleri şarkılarla Atatürk Açıkhava Sahnesi’nde unutulmaz bir gece yaşattı.

T.C. Ticaret Bakanlığı himayesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından Kültürpark’ta düzenlenen 89. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), pandemi kurallarına uygun olarak 4 – 8 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti. Konserleri, tiyatro ve sinema gösterimleri, herkese hitap eden etkinlikleri, sokak sahneleri, Akdeniz lezzetleri ve müzikleriyle ziyaretçilerine dolu dolu beş gün yaşatan İEF, düzenlendiği süre boyunca kente hareket getirdi. Bu yıl sağlık önlemleri nedeniyle düzenlenmeyen Çim Konserleri’ne Atatürk Açıkhava Tiyatrosu ev sahipliği yaptı. Ünlü isimlerin yer aldığı konserle, İEF’nin son gecesi renkli görüntülere sahne oldu.      

İzleyenleri coşturdular
89. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın açıldığı 4 Eylül’den bu yana devam eden konserler, klarnet sanatçısı Hüsnü Şenlendirici ve şarkıcı Halil Sezai’nin birlikte performansıyla sona erdi. Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda, sağlık önlemlerine uyularak gerçekleşen konserde, dinleyiciler büyüleyici bir geceye tanıklık etti. Halil Sezai’nin şarkılarına klarnetiyle eşlik eden Hüsnü Şenlendirici, zaman zaman sola performans da sergiledi. İkili, dinleyenler tarafından sıkça alkışlandı. Türk Sanat Müziği başta olmak üzere farklı tarzdaki müzikleri seslendiren ikili, iki saati aşkın süre sahnede kaldı.    

İzmir’in Fuarı, İzmir kimliğinin parçasıdır
Çocukluk yıllarında tanınmış sanatçılarla birlikte İzmir Enternasyonal Fuarı’nda klarnet çaldığını ifade eden Şenlendirici, “Ne kadar kıymetli zamanlarmış. Çok güzeldi. Bunu yaşatmaya çalışmak bile çok güzel bir şey bence. Bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İzmir’in Fuarı, gerçekten İzmir’in kimliğinin parçasıdır. Bunu yaşatmaya çalışan kim varsa emeklerine sağlık” ifadelerini kullandı.

Konserlere ev sahipliği yaptı
Bu yıl yalnızca Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda sosyal mesafe kuralına uyularak gerçekleşen konserler, fuar gecelerini ısıttı. Konser ziyaretçileri, ateşleri ölçülerek içeri alındı ve kapıda dezenfektan dağıtıldı. Konserlerin açılışını, ev sahibi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer gerçekleştirdi. İzmir Senfoni Orkestrası, gecenin devamında rock müziğin sevilen grubu Mor ve Ötesi’ne eşlik etti. Fuarın ikinci gününde Ozbi ile Gülce Duru ve Gazapizm’i konuk etti. 6 Eylül’de ise sahne ısındı ve Anadolu Ateşi dans grubu ile gazeteci Nebil Özgentürk’ün hazırladığı “26 Ağustos’tan 9 Eylül’e Kurtuluşun Kısa Tarihi” belgeseli Fuar ziyaretçilerine keyifli bir gece yaşattı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in katıldığı gecede, izleyiciler Efsanelerin Dansı’nı ayakta alkışladı. 7 Eylül Pazartesi gecesi Ufuk Beydemir ve hemen ardından Buray sahne aldı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Gerçek İzmir