MENÜ
İzmir
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Başkan İduğ ülkeye örnek projeyi açıkladı, tarih verdi!
Yerel Yönetimler
11 Eylül 2019 Çarşamba 12:15

Başkan İduğ ülkeye örnek projeyi açıkladı, tarih verdi!

Bornova Belediye Başkanı İduğ, “Ülkeye model olabilir” dediği ve 60 bin öğrencinin yararlanacağı ‘dijital dershane’ projesinin 15 Ekim’de hayata geçeceğini duyurdu.

GERÇEKİZMİR - Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, katıldığı radyo programında, eğitimde ülkeye örnek bir proje olarak işaret ettiği ‘dijital dershane’ uygulamasını 15 Ekim’de hayata geçireceklerini söyledi.

60 bin öğrenicinin yararlanacağını söylediği projenin detaylarını paylaşan İduğ, bilgisayarda, tablette hatta cep telefonunda öğrencilerin 3 bin 500 farklı dersi almaları adına yazılım yaptıklarını söyledi.

İduğ projeyle ilgili şunları söyledi: 6. sınıftan 12. sınıfa kadar öğrencilere kart vereceğiz. Şifreleri olacak. 3 bin 500 farklı dersin olacağı bir yazılım. Çekimler gerçekleşti.  Eğitimde fırsat eşitliği adı altında engelli vatandaşların da evine dershaneyi getirmiş olacağız. Ekranda ve mobil telefonda altta işitme engelliler için işaret diliyle anlatımda olacak. 15 Ekim’de 60 bin öğrenciye veriyoruz. Büyükşehir Belediyesi ve partimizin Genel Merkeziyle de projeyi paylaştık. Proje Türkiye’ye model olabilir... 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Gerçek İzmir