MENÜ
İzmir 15°
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
CHP İzmir’de çarpıcı gelişme: O başkanın savunması istendi!
Politika
24 Kasım 2022 Perşembe 08:09

CHP İzmir’de çarpıcı gelişme: O başkanın savunması istendi!

CHP İzmir’de Yücel döneminde bir ilk yaşandı. İl Başkanlığı; öbek örgütlenmesindeki sıkıntılar, ilçe başkanları toplantılarına katılım sorunu ve il yöneticileriyle yaşanan randevu krizinin öne çıktığı nedenlerle Bayraklı İlçe Başkanı Gültekin’in savunmasını istedi.

GERÇEKİZMİR – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Örgütü’nde çarpıcı bir gelişme yaşandı.

CHP İl Başkanlığı, Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin’in yazılı savunmasını istedi.Kayıtlara CHP İl Başkanı Deniz Yücel döneminde bir ilk olarak geçen karar önceki gün Bayraklı İlçe Başkanı Gültekin’e bildirilirken, yazılı savunma talebinin nedenleri de ortaya çıktı.

İŞTE NEDENLER! 
CHP İl Başkanlığı’nın Gültekin’den istediği savunmanın nedenlerinin başında ilçe örgütünde öbek örgütlenme konusunda yaşanan sıkıntılar yer aldı. Bayraklı Örgütü’nde CHP’nin seçim yolunda en çok önemsediği çalışmalardan biri olan öbek örgütlenme konusunda henüz bir saha eğitimi bile verilmemiş olması, diğer ilçelerde aktif çalışmalar başlarken Bayraklı Örgütü’nün oldukça geri kalması ve sıralamada en düşük ilçe çıkması başlıca sıkıntılar olarak sıralandı.  İl Başkanlığı’nın savunma istemesine yol açan diğer nedenler ise Gültekin’in ilçe başkanları toplantılarına katılım eksikliği ve son olarak bazı il yöneticilerinin ilçeyi ziyaretinde yaşadığı randevu krizi oldu.

CHP Bayraklı İlçe Başkanı Gültekin’in kararın kendisine ulaştığın günden itibaren 3 gün içerisinde İl Başkanlığı’na yazılı savunma vermesi gerekiyor. Gültekin hakkındaki süreç bu savunmanın değerlendirilmesinin ardından şekillenecek. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Cihat ŞIK.
 24 Kasım 2022 Perşembe 15:03
Düşüncelerimde yanılmadığımın teyididir.
 Zehra kaşıkcı
 24 Kasım 2022 Perşembe 11:12
Bayraklıyı bitirdiler insanla istifasını verip herkez iyi partiye üye oldular deniz başkan çok geç kaldınız
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Gerçek İzmir