MENÜ
İzmir
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
CHP'li Bayır ve Sertel'den AK Parti'ye 'kongre' tepkisi!
Politika
23 Şubat 2021 Salı 15:20

CHP'li Bayır ve Sertel'den AK Parti'ye 'kongre' tepkisi!

CHP İzmir Milletvekili Sertel, AK Parti İzmir İl Kongresi’nde virüs tedbirlerine aldırış etmeden salonun dolu olmasını eleştirdi. CHP İzmir Milletvekili Bayır da, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı AK Parti İzmir İl Kongresi’ne tepki gösterdi. Pandemi sürecinde kongrenin yapıldığını belirten Bayır, kurallara uyulmadığını ifade etti. Bayır, İzmir'de bir lisenin öğrencilerinin de kongreye davet edildiği yazıyı sosyal medya hesabından paylaştı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir İl Kongresi’nde virüs tedbirlerine aldırış etmeden salonu hınca hınç dolduran AK Parti iktidarını eleştirdi. Sertel, “Bir yandan esnafa her türlü zulmü yapacaksınız, lokantaları, kahvehaneleri, bütün işletmeleri kapatacaksınız, öte yandan hiçbir şeye aldırış etmeden ‘büyük bir kongre yaptım’ diyerek gösteriş yapacaksınız. AKP’yi kınıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı’nın katılımıyla İzmir’de gerçekleştirilen kongreye Ege Bölgesi’nin her tarafından insan taşındığını belirten CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, kongrede bulaşan virüsün tüm Ege Bölgesi’ne yayıldığını söyledi.

EGE BÖLGESİ’Nİ TEHLİKEYE ATTILAR

Sertel, şöyle devam etti:

“AKP İzmir İl Kongresi Cumhurbaşkanı’nın katılımıyla yapıldı. Ancak virüsü daha yaygın hale getirmek için yapılmış bir kongre gibiydi. Halkapınar’daki spor salonuna girişte basın mensuplarına HES kodu soruldu ancak vatandaş girişinde bırakın HES kodunu maske kontrolü dahi yapılmadı. Ege Bölgesi’nden, İzmir’in köylerinden yüzlerce otobüs, yüzlerce minibüs binlerce insanı taşıdı. Orada bulaşan virüs de bütün Ege Bölgesi’ne yayıldı ne yazıkki. İzmir’i ve Ege Bölgesi’ni bir kez daha virüs tehlikesine attılar. Sağlık Bakanı’na sesleniyorum. Ciddi olun. Aldığınız tedbirler tedbir değil. Yaptığınız iş iş değil. Neyse ki kongreleriniz bitiyor ama bundan sonraki süreçte bakalım hangi mitinglerle hangi toplantılarla virüsün yayılmasını sağlayacaksınız.”

HESABI SANDIKTA

Tek adam yönetiminin Türkiye’yi ne hale getirdiğinin toplumun bütün kesimleri tarafından sorgulanması gerektiğini ifade eden Sertel, “Orada virüse aldırış etmeden binlerce insanı bir araya getiren tek adam yönetiminin Türkiye’yi ne hale getirdiğini vatandaşın sorgulamasını istiyorum. Esnafa yaptığınız zulmün hesabını esnafımız ilk seçimde sandıkta soracaktır. İlk seçimde; esnafın, köylünün, emeklinin, işçinin, 65 yaş üstü vatandaşların, gençlerin oylarıyla sandıkta yok olup gideceksiniz. Türkiye işte o zaman kurtulacak” diye konuştu.

BİR TEPKİ DE BAYIR'DAN 

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı AK Parti İzmir İl Kongresi’ne tepki gösterdi.

Pandemi sürecinde kongrenin yapıldığını belirten Bayır, kurallara uyulmadığını ifade etti. Bayır, İzmir'de bir lisenin öğrencilerinin de kongreye davet edildiği yazıyı sosyal medya hesabından paylaştı ve şunları söyledi;

"Salgını umursamayan AKP, ‘ Lebalep kalabalık ‘ uğruna Lise öğrencilerini kongreye çağırdı, okullardaki Personel katılımını da zorunlu kıldı.  

Pandemiye rağmen kapalı salonlarda hiçbir tedbire uyulmadan kongre gerçekleştirdiniz. 

Devlet kurumlarında çalışan memurları çağırmanız yetmezmiş gibi bir de geleceğimiz olan gençlerimizi, covid ortamına sokuyorsunuz. AKP çöküşünü gizlemek için, kalabalık kongreler yaparak göz boyamayı tercih ederken, insanların sağlığı ile de oynuyor!  Ailelerden ve velilerden habersiz siyasi parti kongresine dahil edilmeye çalışılan öğrencilerin, hem sağlık hakkı yok sayılıyor hem de bu öğrenciler siyasete alet ediliyor. BU DURUM KABUL EDİLEMEZ"

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Gerçek İzmir