MENÜ
İzmir
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İzmir'de CHP-İYİ Parti zirvesi: İki başkandan kritik mesajlar!
Politika
9 Ekim 2019 Çarşamba 15:01

İzmir'de CHP-İYİ Parti zirvesi: İki başkandan kritik mesajlar!

CHP İzmir İl Başkanı Yücel ve İYİ Parti İl Başkanı Kırkpınar son dönemde yaşanan sıkıntıların ekseninde önemli bir zirve yaptı. Görüşmenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan iki başkan önemli açıklamalarda bulundu.

Gizem TABAN/GERÇEKİZMİR - İzmir siyasetinde güne önemli bir buluşma damga vurdu. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Deniz Yücel, İYİ Parti İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar'ı ziyaret ederek iki parti arasında son dönemde yaşanan sıkıntılar masaya yatırdı. 

İki başkandan yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından önemli açıklamalarda bulundu. 

Zirve hakkında bilgi veren CHP İl Başkanı Yücel, "İYİ Parti İl Başkanımızla bir değerlendirme yaptık. Görüşmemiz özeldi, hem genel siyaset hem yerel siyaset, İzmir’in ihtiyaçları, İzmir’in beklentileri… Her ikimizin de görevlerinin bizlere yüklediği sorumluluk gereği zaten kendisi ile sürekli iletişim halindeyiz. Bugün de kendisiyle yüz yüze gelelim, bir değerlendirme yapalım dedik. Güzel, verimli bir görüşme oldu” ifadelerini kullandı. İki başkan ardından soruları yanıtladı. BÜYÜKŞEHİR İLE PAYLAŞACAĞIZ
“Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik istihdam ve CV konusunda şikayetler olmuştu. O konuda bir gelişme var mı?” sorusunu cevaplayan CHP İl Başkanı Yücel, “Bu konuda bir rahatsızlık varsa biz bunu Büyükşehir Belediye Başkanımız ile paylaşacağız” dedi.

KIRKPINAR, TİRE’DEKİ İSTİHDAM ŞİKAYETİ İÇİN NE DEDİ?
CHP Tire İlçe Başkanı İsmail Güleç’in, İYİ Partili olan Tire Belediyesi’nin işe alımlarda CHP’nin beklentilerini karşılamadığına yönelik açıklamaları hakkındaki soruyu cevaplayan İYİ Partili Kırkpınar, “İsmail Başkanım çok akıllı çok çalışkan bir kardeşimiz. Onun öyle olmadığını kendisi de biliyor. Cumhuriyet Halk Partisi ile Türkiye genelindeki iş birliğimiz devam edecektir bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu konuda beklentilerini yüksek tutup bir şey çıkaramayanlar hala uğraşıyorlar. Buradan bir şey çıkaramazlar” diye konuştu. 

İTTİFAKTA ÇATLAK MI VAR? 
“Millet İttifakı’nda çatlak var mı?” sorusuna ise Yücel, “Kesinlikle öyle bir şey yok. Millet İttifakı’ndan rahatsız olan kesimlerin yaratmaya çalıştıkları bir algı” derken Kırkpınar ise Öyle bir şey yok” yanıtını verdi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Recep
 10 Ekim 2019 Perşembe 13:47
Beklentileri niye yuksek tutacak lar.Tirede tek bir isci alıminda CHP ilce baskanligina sorulmusmu.Bizim beklentimiz yok o sizin beklentiniz husmen bey.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Gerçek İzmir