MENÜ
İzmir
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
MHP İl Başkanı Şahin'den Soyer'e 'Mızraklı' tepkisi!
Politika
11 Eylül 2019 Çarşamba 15:57

MHP İl Başkanı Şahin'den Soyer'e 'Mızraklı' tepkisi!

MHP İl Başkanı Veysel Şahin HDP'li Mızraklı'nın bilim şenliğine katılmasına tepki göstererek, "Terör soruşturması nedeniyle görevden alınan bir belediye başkanının 'Amed belediye başkanı' diye tanıtılması bir vaka... İzmirli olarak Sayın Tunç Soyer'den bu kişinin bir bilim kongresine çağrılıp şov yaptırılmasının gerekçesini açıklamasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, terör örgütü PKK ile bağlantıları ve haklarında devam eden soruşturmalar nedeniyle görevden uzaklaştırılan eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı'nın, Karaburun Belediyesi tarafından düzenlenen bilim şenliğine katılmasına tepki gösterdi.

Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Karaburun Belediyesi tarafından 4-7 Eylül tarihlerinde düzenlenen bilim şenliğine, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile birlikte 19 Ağustos'ta görevden uzaklaştırılan Mızraklı'nın da katıldığını hatırlattı.

Mızraklı'nın toplantıda "Amed büyükşehir belediye başkanı" olarak anons edildiğini ve bu görüntülerin de sosyal medyada yer aldığını vurgulayan Şahin, "Acaba orada hangi bilimi konuştular. Terör soruşturması nedeniyle görevden alınan bir belediye başkanının 'Amed belediye başkanı' diye tanıtılması bir vaka. İzmirli olarak Sayın Tunç Soyer'den bu kişinin bir bilim kongresine çağrılıp şov yaptırılmasının gerekçesini açıklamasını bekliyoruz." dedi. 

Şahin, Tunç Soyer'in de Diyarbakır'a gideceği yönünde açıklamaları olduğunu hatırlatarak şunları kaydetti: 

"İzmir'in belediye başkanından Kurtuluş Savaşı'nın yıl dönümünün yapıldığı günde Diyarbakır'da çocukları terör örgütü tarafından dağa kaçırılmış anaların ağıtlarına, gözyaşlarına gidip orada görmelerini beklerdik. Kendisi böyle talihsiz bir açıklama yapmış. Biz şaşırdık mı? Tabii ki şaşırmadık. Kendisinden beklediğimiz bir hareketti. Bu malumun ilanından başka bir şey değil. Kendisi bunu hep yapıyor. Bizi üzen hadise Atatürk'ün partisine oy verdiğini iddia eden İzmir seçmenin buna tepkisiz kalması." (AA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Devrim Kurtuluş
 12 Eylül 2019 Perşembe 10:53
Sayın MHP İl Başkanı, aynı hassasiyeti keşke kırmızı bültenle aranan terörist Osman ÖCALAN''IN devletin televizyonu TRT kanalında çıkarıldığı zaman da gösterseydi. Kaldı ki Sayın İl Başkanı, konuyu başka mecralara çekme gayreti göstermiş. Elini vicdanına koyup bir düşünsün; kamuoyuyla PKK terör örgütüne yardım ve yataklık ettiklerine dair somut belge paylaşılmadan, şanı,kanı, tahminle sadece o belediyeleri ele geçirmek için seçilmiş belediye başkanlarını görevden almak HALK İRADESİNE DARBE değil mi? Sayın Soyer, sadece bu durumun yakışıksız ve adaletsiz olduğunu söylemiştir. Konuyu saptırmayalım. Biz CHP liler her türlü terör ve terör örgütlerine karşıyız. Kahrolsun PKK, kahrolsun uzantıları, kahrolsun radikal dinci terör örgütleri ve destekçileri
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Gerçek İzmir