MENÜ
İzmir 15°
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
The Clash’in kurucusu Keith Levene hayatını kaybetti
Kültür-Sanat
13 Kasım 2022 Pazar 09:04

The Clash’in kurucusu Keith Levene hayatını kaybetti

Red Hot Chili Peppers, Sex Pistols ve Public Image Limited gibi birbirinden efsanevi grupta yer alan, The Clash'in kurucusu ünlü gitarist Keith Levene hayatını kaybetti.

Ünlü gitarist Keith Levene 65 yaşında hayatını kaybetti. Levine’ın ölümünü yazar arkadaşı Adam Hammond Twitter’da duyurdu: “Yakın arkadaşım ve efsanevi Public Image Limited gitaristi Keith Levene’nin 11 Kasım Cuma günü vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle bildiriyorum. Keith’in tüm zamanların en yenilikçi, cüretkar ve etkili gitaristlerinden biri olduğuna şüphe yok.”

Levine’ın ölüm nedeni ile ilgili ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Leven’in grup arkadaşı Martin Atkins de Levene’ı paylaşımıyla andı: “Gitar devi Keith Levene’in vefatını öğrenmek çok üzücü. Zaman içinde yumuşayan inişlerimiz ve çıkışlarımız oldu. Eşsiz yeteneğine olan saygım asla yok olmayacak.”

Levene, 1970’lerde Mick Jones ile The Clash’ı kurdu ancak grubun başarısını göremeden gruptan ayrıldı. Daha sonra, Sex Pistols’a geçti ve ardından da John Lydon tarafından kurulan post-punk grubu Public Image Ltd’ye (PiL) katıldı.

Levene, Public Image Ltd’den 1983’te ayrıldı, ancak grupla birlikte yazmaya devam etti. Daha sonra Los Angeles’a taşındı ve kariyeri boyunca Red Hot Chili Peppers gibi bir dizi hip hop grubuyla çalıştı. (Sözcü)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Gerçek İzmir