MENÜ
İzmir 21°
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
'ABD'den İsrail'e 1 milyar dolarlık yeni sevkiyat' iddiası!
Dünyadan
15 Mayıs 2024 Çarşamba 08:11

'ABD'den İsrail'e 1 milyar dolarlık yeni sevkiyat' iddiası!

7 Ekim'de başlayan İsrail-Hamas çatışmaları sürerken, ABD geçtiğimiz hafta İsrail'in Refah'a yönelik saldırı planları sebebiyle İsrail'e mühimmat sevkiyatını askıya aldığını açıklamıştı. WSJ'nin haberine göre ise Biden yönetimi, İsrail'e 1 milyar dolarlık yeni bir silah sevkiyatı için harekete geçti.

Wall Street Journal'ın haberine göre, ABD'de Joe Biden yönetimi Salı günü İsrail'e 1 milyar dolarlık yeni bir silah sevkiyatı için harekete geçti.

WSJ'nin haberi, ABD'nin İsrail'in Refah'a saldırı planları nedeniyle İsrail'e mühimmat sevkiyatını askıya almasının üzerinden bir hafta geçmeden geldi.

Kongre'den iki yardımcının dün yaptığı açıklamaya göre, Biden yönetimi İsrail'e 1 milyar dolardan fazla silah ve mühimmat içeren yeni bir paket göndereceğini söyledi.

8 Mayıs günü, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, İsrail'in Refah'a yönelik kapsamlı bir kara saldırısı bağlamında bu ülkeye yakında gönderilecek silahlarla ilgili bir değerlendirme sürecinde olduklarını ve bu süreç devam ederken bazı silahların sevkiyatını askıya aldıklarını doğrulamıştı.

ABD basınında yer alan habere göre bu, 3 bin 500 bombadan oluşan sevkiyatın askıya alınmasında bu yana ABD yönetiminin İsrail'e yapacağı ilk silah sevkiyatı olacak.

İsmi gizli tutulan Kongre yetkilileri, paketin yaklaşık 700 milyon dolarının tank mühimmatı, 500 milyon dolarının taktik araçlar ve 60 milyon dolarının havan mermisi içerdiğini söyledi.

Sevkiyatın ne zaman gerçekleşeceğine dair açıklama ise yapılmadı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Gerçek İzmir