MENÜ
İzmir 24°
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Bornova adayı Eşki: Bu seçim Atatürk'ü sevenlerle ona karşı olanlar arasında!
Yerel Yönetimler
30 Mart 2024 Cumartesi 10:57

Bornova adayı Eşki: Bu seçim Atatürk'ü sevenlerle ona karşı olanlar arasında!

CHP Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki, yarın gerçekleşecek seçimin Atatürk'ü sevenler, onun ilke ve inkılaplarını savunanlarla heykeline bile tahammül edemeyen, önünü kapatmak için kendi posterlerini asanlar arasında olacağını savundu.

Herkesi oy vermeye ve Türkiye’nin temel değerlerine sahip çıkmaya davet eden Eşki, “Bu seçimde oyunuzu kullanırken sadece bir vatandaşlık görevi yapıyor olmayacaksın; Atatürk Türkiye’sini savunanlar ile adliye koridorlarında ‘şeriat isteriz’ diye slogan atanlar arasında tarafını belirleyeceksiniz. İstanbul Sözleşmesini savunanlar ile onu yürürlükten kaldıranlar arasında; ‘AKP’ye oy vermek vaciptir’ diyenlerle ‘Türkiye şeyhler, dervişler ve müritler ülkesi olamaz” diyenler arasında bir seçime gidiyoruz. İşçiye, çiftçiye, emekliye sahip çıkanlarla, ‘Ananı da al git’ diyenler arasında karar vereceksiniz. Parti rozetlerini çıkartmalarına, içkili lokantaları gezerek takiye yapmalarına aldanmayın. Tarafınızı laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti olmaktan yana belirleyin, oyunuzu Atatürk’ün partisine atın” dedi.

Oyları CHP’de birleştirelim

Pazartesi sabahı Bornova başta olmak üzere Türkiye’nin her köşesinde CHP’nin ipi göğüslemiş olacağını öne süren Ömer Eşki, “Sokakta, pazarda, çarşıda her yaştan Bornovalıyla bir araya geliyoruz. Herkesin CHP’ye oy vermek için nedeni var. Emekliler ‘Maaşımla geçinebileyim, bayramlarda torunuma harçlık verebileyim diye CHP’ diyor. Öğrenciler ‘Yurdumuz, kalacak yerimiz yok, festivallerimiz yasaklı. Demokratik üniversite için CHP’ diyor. Kadınlar ‘Eşitliği Atatürk getirdi, bugün de bir tek onun partisi savunuyor. O yüzden CHP’ diyor. Çalışanlar ‘Günde 12 saat çalışıp ay sonunu getiremiyoruz. İnsan onuruna uygun bir yaşam için CHP’ diyor. İşyeri sahipleri ‘Döviz uçtu, yakıta para yetiştiremiyoruz. İşletmemizi ayakta tutamıyoruz’ diyor. Türkiye’yi 22 yıldır yöneten, halkı yoksulluğa mahkum eden, devletin içini boşaltan bu anlayışa artık ‘Dur’ deme zamanı gelmiştir. Bunun yolu ise bu iktidarın iş başından uzaklaşması gerektiğini düşünenlerin küçük farklılıkları bir kenara bırakması ve oylarını CHP’de birleştirmesidir” diye konuştu.

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Gerçek İzmir