MENÜ
İzmir 21°
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
CHP'li Başak vekillik için yola çıktı: Gücümü her zaman tabandan aldım!
Politika
27 Mart 2023 Pazartesi 18:26

CHP'li Başak vekillik için yola çıktı: Gücümü her zaman tabandan aldım!

Seçim takviminin açıklanmasının ardından siyasi partiler aday adaylığı başvurusu mesaisini noktalarken CHP İzmir 1. bölgeden başvuruda bulunan CHP Konak Eski İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak ‘’Gücümü her zaman tabandan aldım” diyerek aday adaylığını açıkladı.

Efe Can TAN/GERÇEKİZMİR - Türkiye’de gözler takvimin açıklanmasının ardından 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve milletvekilliği seçimlerine çevrildi.

Siyasi partilerin çoğunda aday adaylığı başvuruları mesaisi sona ererken İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Sivil Toplumla İlişkilerden Sorumlu Koordinatörlüğü görevini yürüten Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Eski Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak CHP İzmir 1. Bölgeden aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Adaylığını açıklayan Başak, partililerin yoğun katılımı ile CHP Konak İlçe Örgütü binasında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Toplantıya Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ve CHP Konak İlçe Başkanı Akın Küçükkoğullarından da katıldı.

GİTTİ GİDİYOR TİRAN, GELİYOR GELMEKTE OLAN!

Toplantıda ilk sözü Küçükoğullarından aldı.

Küçükoğullarından sözlerine ‘’Genel başkanımızın Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı, partimizi iktidar yapmaya 47 gün kaldı. Konak İlçe örgütü olarak bu 47 günde gecemizi gündüzümüze katarak sıkılmadık el bırakmayacağız. Gitti gidiyor tiran, geliyor gelmekte olan’’ diye başladı.

DAİMA YANINDAYIZ!

Küçükoğullarından, ‘’Burada buluşma nedenimiz uzun yıllardır partimizin her kademesinde görev yapmış parti emektarı örgütçü yol arkadaşım Mehmet Şakir Başak’ın milletvekilliği aday adaylığını açıklamasıdır. Çıktığın bu yolda daima yanındayız’’ diyerek sözlerini noktaladı. 

BATUR: LİSTELERDE YER ALMASI EN BÜYÜK DİLEĞİMİZ!

Toplantıda konuşan Konak Belediye Başkanı Batur, ‘’Koşar adım iktidara gidiyoruz. Artık ne göstermelik hastane temelleri ne göstermelik inşaatlar ne de ücretlerin yükseltilmesi bunları kurtaramayacak halk kararını verdi. Artık halk saraylarda değil Atatürk’ün Çankayası’nda bir Cumhurbaşkanı istiyor. Tüm arkadaşlarımızla sahada çalışarak bu başarıyı elde edeceğimize eminiz. Konak zaten İzmir’in ve CHP’nin merkezi. Yerel seçimlerde yüzde 65 oy aldık. Cumhurbaşkanımız’a en az yüzde 70 oy çıkarmamız lazım arkadaşlar. Aday adaylarımızın hepsi birbirinden değerli. 193 arkadaşımıza başarılar diliyorum. CHP’ye yıllardan beri emek veren Mehmet Şakir Başak bugün milletvekilliği aday adaylığı yolunda adaylığını açıklıyor. Gerçekten örgüt emekçisi bir kişi. Gece gündüz çalışan bir kardeşimiz. Kendisinin listelerde yer alması bizim de en büyük dileğimizdir’’ dedi.

HER ZAMAN GÜCÜMÜ TABANDAN ALDIM!

Toplantıda konuşan Başak, ‘’Her zaman gücümü tabandan aldım. Onun dışında hiçbir gücü tanımadım. Bundan sonra da kol kola omuz omuza devam edecek. Bu Cumhurbaşkanlığı seçiminde mutlaka bu zafer bizim olacak. Omuz omuza olacak. Kenetlenerek olacak. Bu örgüt her şeyi başarmaya muktedirdir. 2015 yılında bir çalışmada gözüme çarpmıştı Devlet kitabından tutun da bütün düşünürler ve filozoflar buna kafa yormuşlar. Ben buna kafa yordum. Nasıl bir milletvekili olmalı? Halkının yanında yer almalı suçlunun yanında değil. Güçlü hafızalı olmalıdır, zayıf hafızalı değil. Öğretmeyi ve öğrenmeyi sevmelidir. Doğruyu ve doğrucuları sevmelidir. Yüceliğin ve erdemin peşinden koşmalıdır altının ve gümüşün değil. Sağlam iradeli cesur yürekli ve zor günlerin adamı olmalıdır. Her zaman idamlık bir de bayramlık gömleği yanında olmalıdır. Bu ilkelerden ayrılmayan bir siyasetçi olmaya çalıştım. İlkesel anlamda Allah nasip ederse bugüne kadar hayal ettiğiniz bir milletvekili göreceğinize söz veriyorum. 12 tane ilçe başkanımız, bunların tümünün desteklerini sunduklarından dolayı onlara teşekkür ediyorum. STK’lar, önder insanlarımız, kadınlarımız, oda başkanlarımız tümünün her kesimden insanın destek imzalarını aldım. Sadece CHP tabanından değil’’ dedi.

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Gerçek İzmir