MENÜ
İzmir 24°
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
CHP’li Durmaz: İnandık ve kazandık!
Politika
14 Mayıs 2024 Salı 11:13

CHP’li Durmaz: İnandık ve kazandık!

Yerel seçimlerde zaferin kazanıldığı Bergama’da CHP ilçe Başkanı İsmail Durmaz, “İnanmak başarmanın yarısıdır. Kazanılamaz söylemlerine karşı inandık ve kazandık. Bergama yeniden sosyal demokrat belediyecilikle tanışacak” dedi. 

2024 yerel seçimlerinde CHP’nin ciddi bir oy farkıyla seçimi kazandığı Bergama’nın ilçe başkanı İsmail Durmaz yerel seçimlere dair açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerel seçimlerde ülke genelinde elde ettiği başarı ile genelde iktidara giden yolun kapılarının aralandığını ifade eden Başkan Durmaz “ Yerel seçimlerde hemşerilerimizin büyük desteği, partimizin ve örgütümüzün üstün gayretleriyle Bergama yeniden sosyal demokrat belediyecilikle yönetilecek. Kazanan Bergamalılar oldu, Bergama oldu” diye konuştu.  

Bergama’nın her açıdan öneme sahip bir kent olduğunu ifade eden CHP İlçe Başkanı İsmail Durmaz, “ Bergama’nın sahip olduğu değerleriyle ne kadar özel bir kent olduğunu bugün herkes biliyor. 2500 yıllık tarihi geçmişi, doğal güzellikleri ve kültürel zenginliklere sahip bu özel kenti korumak ve kazanımlarını artırmak adına gerek belediye gerekse örgüt olarak canla başla çalışacak ve Bergama’yı hakettiği yere taşıyacağız” dedi. 

Geçmiş dönemde  CHP’li belediyecilikte Bergama’nın ciddi  kazanımlar elde ettiğini belirten Başkan Durmaz , “Sosyal Demokrat belediyecilik anlayışı ile 2009- 2019 yılları arasında bizim dönemimizde UNESCO dünya mirası listesine girmiş bir kent Bergama. Belediyemizin öz kaynakları ile kente kazandırılmış spor tesislerinden kültür merkezine sosyal projelere kadar çok sayıda örnek mevcut. Yeni dönemde de belediye başkanımız sayın Tanju Çelik’te aynı özveri ile çalışacak ve Bergama’ya vizyon katacak projeleri Bergamalılarla buluşturacaktır” değerlendirmesinde bulundu. 

KÖYLÜNÜN MALINA GÖZ KOYANLARA EN GÜZEL CEVAP SANDIKTA VERİLMİŞTİR 

Geçmiş dönemde AKP’li belediyenin yönetimsel olarak ciddi hatalar yaptığını belirten Başkan Durmaz, “ Bergama sadece tarihi ve kültürel değerleri ile değil, aynı zamanda dünyadaki en kaliteli pamuğun ve tütünün de yetiştiği Bakırçay ovasının verimli topraklarına sahip bir kent. Ayrıca 119 köyü  18 merkez mahallesi ile de Türkiye’nin en çok köyüne sahip ilçelerinin başında geliyor. 2014 yılında yürürlüğe giren bütünşehir yasası ile muhtarlık tüzel kişileri ortadan kalkmış ve köy malları ilçe belediyelere devrolmuştu. Ve herkesin bildiği gibi geçmiş dönemde köylülerin atasının, dedesinin köye bağışladığı çok sayıda verimli tarım arazisi AKP’li belediye tarafından kente yol yapıyoruz hizmet ediyoruz diyerek milyonlarca liraya satıldı. Bizlerin ve köyülünün  yanlış yapıyorsunuz uyarıları dikkate alınmadı. Hizmet edilmesin mi, tabiki de edilsin . Lakin hizmetin nasıl yapılması gerektiğini görmek isteyenler  geçmiş dönemde belediyenin öz kaynakları ile nasıl hizmet edildiğine dönüp baksınlar. Yeni dönemde de bunun en güzel örneklerini birlikte göreceğiz. Bergama’nın seçmeni yapılan yanlışlara en güzel cevabı sandıkta vermiştir” dedi. 

ÇALIŞKAN BİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ VAR

Başkan Durmaz, "Belediye başkanımız Prof. Dr. Tanju Çelik mesleği gereği Bergama’da tanınan, gece gündüz demeden vatandaşların yanında olmuş, Bergamalıların sevdiği çok çalışkan bir çocuk doktoru. 25 yıllık meslek hayatında sadece Bergama değil ülkenin dört bir yanından kendisine gelen hastalara din, di, mezhep ayrımı yapmadan ve siyasi görüşüne bakmadan herkese eşit yaklaşımla hizmet etmiş biri. Kendisinin yöneticilik geçmişi de var. Şimdi de bu çalışkanlığını ve deneyimlerini ‘adil kent eşit yurttaş’ anlayışıyla yerel yönetim konusunda göstereceğine örgüt olarak inancımız tam. Zaten tarihi bir oy farkı ile seçimi kazanması da bunun bir göstergesi. Bir kez daha özverili çalışmalarından dolayı örgütümüze ve tüm Bergamalı hemşerilerimize teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi. 

SEÇİM KAZANILAMAZ SÖYLEMLERİNE KARŞI İNANDIK VE KAZANDIK 

Yerel seçim sürecinde Bergama’ da seçimin alınamayacağı ve karamsar söylemlerin varolduğunu  dile getiren İsmail Durmaz “ Seçim sürecinde rakibin kamuoyunda ‘seçimi kesin kazanıyoruz, başarılarımız ortada, CHP seçimi kazanamaz, ‘ Belediyecilikte başarılıyız’ ‘ Bergama’yı il yapacağız’  söylemleri ile yaratmaya çalıştığı algı halkta karşılık bulmadı.  Bilindiği gibi Ak Parti  mevcut başkanla yola devam etmeyip Kınık belediye başkanını aday göstermişti. Madem belediyecilik konusunda başarılı bir belediye başkanı vardı neden mevcut belediye başkanını aday göstermediler. Artık insanların algı operasyonlarına karnı tok. Kazanamaz diyenlere karşı örgütümüzün tüm kadroları, partimizin tüm bileşenleri ile çok çalıştık, inandık ve başardık” açıklamasında bulundu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Gerçek İzmir