MENÜ
İzmir 21°
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Efes Selçuk'ta Zafer Mitingi!
Yerel Yönetimler
30 Mart 2024 Cumartesi 13:45

Efes Selçuk'ta Zafer Mitingi!

CHP Efes Selçuk Belediye Başkan Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel yerel seçime sayılı saatler kala Efes Selçuk ile Zafer Mitinginde buluştu. 

Her mahallede belirlenen toplanma noktalarından ve çevre köylerden akın akın davul zurna ve meşalelerle Pazar Yeri’ne gelen Efes Selçuklular miting alanını bayraklarla adeta kırmızı beyaza boyadı. CHP Efes Selçuk İlçe Başkanı İpek Onbaşıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri, mevcut meclis üyesi ile yeni meclis üyesi adaylarıyla kol kola, omuz omuza güçlü bir şekilde miting alanına giren Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel'i binlerce Efes Selçuklu coşkuyla karşıladı. Pazar yerini dolduran Efes Selçuk halkına bu Pazar yapılacak seçimlerle ilgili önemli mesajlar veren Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, konuşmasının sonunda Atatürk konulu koreografiye eşlik ederek zeybek oynadı. 

KOCAMAN YÜREKLERİNİZ BANA UMUT VERİYOR

Yoğun bir seçim süreci geçiren Başkan Sengel, Zafer Mitinginde halkın desteğini bir kez daha hissetmekten duyduğu memnuniyeti belirterek;  “Dedim ki; “Kızım Filiz gerçekten seçim kampanyası boyunca, hatta 5 yıl boyunca çok hançer yedin. Çelme çakanların çok oldu. Ama diyorum ki; halk var arkanda! İyi ki varsınız. Yok, öyle “hep ben” diyerek yapılan siyaset, biz “hepimiz” diyerek yapıyoruz siyaseti. O parıldayan gözleriniz, kocaman yürekleriniz bana umut veriyor” dedi.

 BEN SÖYLEMİYORUM MÜFETTİŞLER SÖYLÜYOR

Zafer Mitinginde geçen beş yılın özetini, seçim sürecini ve gelecek beş yıllık süreçteki planlarını halkla paylaşan Filiz Başkan; “Şimdi diyeceksiniz ki “Başkanım sen bütçeyi düzelttim diyorsun, belediye ile ilgili bir şeyler yaptım diyorsun” merak etmeyin ben kendimi övmem, ekibimi de övmem. Bu memleketin denetçileri var, Sayıştay’ı var, müfettişleri var. On yıllık, on beş yıllık tüm belediyenin A’dan Z’ye tüm incelemesini benim dönemimde yaptılar. O da bana denk geldi her şey gibi. Doğal olarak, hâlihazırda belediye başkanlığına tekrar heveslenen eskileri de denetlediler. Ancak o denetimin sonucu mecliste ayan beyan herkese söylendi. Hâlihazırdaki meclis üyeleri biliyorlar. Filiz beş yıl boyunca ne yaptı derler? Müfettişler söylemiş, ben bir şey söylemiyorum. Sağ olsunlar.” diyerek Sayıştay raporunda yer alan Efes Selçuk Belediyesi’nin kendi dönemine ait verileri halkla paylaştı. 

GENÇLİK VE KÜLTÜR MERKEZİ BENİM BOYNUMUN BORCUDUR

Gelecek beş yıl için yapacağı çalışmalara değinen Sengel; “Lütfen benim mikrofondan söylemediğim bir şeye inanmayın. Ben kapalı kapılar arkasında siyaset yapmam. Gençlerin hayalleri var, benim de vardı. 18 yaşında, gördüğüm broşürlerde yazan 38 yaşına geldiğimde benim broşürlerimde yazıyordu. Şu kente bir cep sineması, gençlik ve kültür merkezi yapmak istiyorum. Bu benim boynumun borcudur. İşte o yüzden önümüzdeki beş yıla daha talibim. Amacımız, çocukların gençlerin müziğini susturmamaktı. Geleceklerini eğitimlerini garantilemek, kadınların ekonomik hayatta var olması, çiftçilerin bereketinin artması, turizmcinin ve esnafın da güven içerisinde ayrışmadan ekmeğini büyütebilmesiydi. Bundan sonraki süreçte, nasıl Ata Meydanı’nı yaptıysak, İZBAN çıkışını, emekliler için çıkardığımız Efeslim Kartı katlayarak büyütmeyi, her mahallede kreş yapmayı ve aynı zamanda bütün mahallelerimizde ve köylerimizde tesislerimizi kurmayı, kır düğün salonlarımızı yapmayı istiyoruz” dedi. 

HİÇ VAZGEÇMEDEN TAM YOL İLERİ EFES SELÇUK 

31 Mart’tan sonra düzeltilmiş bütçe ile çalışmalarına devam edeceklerini belirten Başkan Sengel; “Yapmak istediklerimiz belli, açık ve net. Düzeltilmiş bütçe ile aynı zamanda emekleri olan, bütün projeleri hazır olan bir bütçeyle güçlü başkanla, güçlü meclisiyle sizler için çalışmaya talibiz. Bu kentin bir genci ve burada yetişmiş biri olarak bu kentle ilgili hayallerimize sımsıkı tutunduk. Mücadele ederim, korkmam, hiçbir zaman da çekinmem. Hakkınızı söke söke alırım. Çünkü bilirim ki, yanımda kocaman yürekler var. Bu kentin yetiştirdiği bir kız çocuğu, Atatürk’ün emanetine sahip çıkan bir kadın, Cumhuriyetin değerlerine vakıf birisi ve her şeyden öte kentini çok seven bir belediye başkanı olarak o değerlere sahip çıkacağız. Atatürk’ün ilkeleriyle, Cumhuriyetin değerleriyle hiç vazgeçmeden tam yol ileri Efes Selçuk” dedi.

ŞÖLENİMİZE HAZIRLANIYORUZ

Konuşmasının sonunda CHP Efes Selçuk İlçe Başkanı İpek Onbaşıoğlu ve Meclis Üyesi adaylarını davet eden Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel; “Biz ilçe başkanıyla kadın kolları başkanıyla, gençlik kolları başkanıyla, meclis üyeleriyle, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Efes Selçuk Belediye Başkanıyla hazırız. Çünkü biz güçlü, ayrılmaz ve Cumhuriyetin kalesi olan Efes Selçuk’ta kocaman bir aileyiz. Coşkuyla, sevinçle, neşeyle, keyfimiz tam yerinde gülümseyerek tadını çıkartarak 31 Mart gecesinde şölenimize hazırlanıyoruz. Hep beraber beş yıl tam kadro birlikte olacağız. Cumhuriyetin ikinci yüzyılının ilk yerel seçimlerinde kadın başkan ve meclis üyeleriyle birlikte olacaksınız. Çok güzel yarınlarda parlayacaksın Efes Selçuk” dedi.

Alandaki tüm katılımcılara duygu dolu anlar yaşatan Atatürk konulu koreografiye eşlik eden Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, zeybek gösterisi ile büyük beğeni topladı.

CHP Efes Selçuk Belediye Başkanı Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel' in Zafer Mitingine destek amaçlı gelen Moğollar, muhteşem performansları ile tüm halka müzik ziyafeti verdiler.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Gerçek İzmir