MENÜ
İzmir 25°
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Eski vekilin annesi o ilçede başkan seçildi
Politika
25 Mayıs 2024 Cumartesi 12:00

Eski vekilin annesi o ilçede başkan seçildi

CHP Efes Selçuk Kadın Kolları yeni Başkanı siyaset dünyasının ünlü ismi eski Hatay Milletvekili Barış Atay'ın annesi Nihal Atay Mengüllüoğlu oldu.

Parti binasında gerçekleşen kongreye CHP Efes Selçuk İlçe Başkanı İpek Onbaşıoğlu, CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurdan Şenkal, CHP Efes Selçuk önceki dönem Kadın Kolları Başkanı Sibel Cebeci, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları Üyeleri katıldı. Divan Başkanı ve üyelerinin seçiminin ardından Saygı duruşu ve istiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kongrede konuşan CHP Efes Selçuk İlçe Başkanı İpek Onbaşıoğlu; CHP Efes Selçuk Kadın Kolları İlçe Kongresi'nde kadınlarla bir araya gelmekten büyük mutluluk ve onur duyduğunu söyledi. CHP Efes Selçuk İlçe Başkanı İpek Onbaşıoğlu; “Ben kongremizden sonra Kadın kollarımızın daha da güçleneceğine ve hep birlikte büyük başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

Onbaşıoğlu; “Sizlerin katkılarıyla, kadınlarımızın gücünü ve enerjisini ortaya koyarak, Cumhuriyet Halk Partisi'ni daha da ileriye taşıyacağız. Çünkü biz kadınlar; bir arada durduğumuzda, birbirimize destek olduğumuzda aşamayacağımız hiçbir şey yoktur. Bu birlik ve beraberlik ruhuyla, başta kongremizde aday olan ve sizlerin desteğiyle seçilen arkadaşlarımıza başarılar diliyor, hepinize katılımınız ve desteğiniz için bir kez daha teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurdan Şenkal yaptığı konuşmada; "Bugün burada, Selçuk ilçemizin kadınlarının enerjisi, azmi ve kararlılığı ile buluşmak beni çok heyecanlandırıyor. Kadın kollarımız, partimizin en dinamik ve en özverili kollarından biridir. Bu nedenle, sizlerin burada bir araya gelmesi, partimizin geleceği için son derece önemlidir. Hep birlikte, daha güçlü ve daha kararlı adımlarla yolumuza devam edeceğiz. Kadınlarımızın gücü ve iradesiyle, Cumhuriyet Halk Partisi'nin ışığı her zamankinden daha parlak olacaktır. Kongremiz hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Önceki dönem Kadın Kolları Başkanı Sibel Cebeci, kongrede yaptığı konuşmada; “Son dört buçuk yılı evimiz olan Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında geçirdik. 2019 yerel seçimi, covid salgını, İzmir Bayraklı depremi, 6 Şubat depremi, 15 gün arayla art arda 2 genel seçim, 2024 yerel seçim derken Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında Kadın Kolları olarak aldığımız görevin sonuna geldik” dedi.

Cebeci, konuşmasında; “Yapılan seçim birbirimizle yarış değil, yan yana yürüme, birbirimizi destekleme çabasıdır. Görev alan arkadaşlara başarılar diliyorum.” dedi.

Cebeci, son olarak; “Dört buçuk yıldır birlikte çalıştığımız zaman zaman yönetimimizde çeşitli sebeplerle değişikliğe uğradığımız yönetim kurulunda görev alan arkadaşlarıma, İlçe Başkanlarımıza, ana kademe yöneticilerimize, Gençlik Kolları Başkanlarımıza ve yöneticilerine, Meclis Üyelerimize, Belediye Başkanımıza, ayrıca işinden, ailesinden yaptıkları fedakarlıklarla seçim zaferine damgasını vuran tüm gönüllü kadın yoldaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

Kongrede, Nihal Atay Mengüllüoğlu, CHP Efes Selçuk Kadın Kolları'nın yeni başkanı olarak seçildi. Mengüllüoğlu, yaptığı konuşmada, partisinin kadın üyelerinin desteğiyle bu önemli göreve layık görülmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Yeni başkan Nihal Atay Mengüllüoğlu CHP Efes Selçuk Kadın Kolları olarak daha aktif ve etkili çalışmalar yapacaklarının altını çizdi. Mengüllüoğlu, yeni dönemde birlik ve beraberlik içinde hareket edeceklerini, kadınların sesini daha güçlü bir şekilde duyuracaklarını belirtti.

CHP İlçe Kadın Kolları Yeni Başkanı Nihal Atay Mengüllüoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: Vildan Akkurt, Havva Başar, Özden Çınar, Şule Gül, Nadiye Güler, Figen Kocaömerler, Nazlı Polat ve Burçe Ürel.

İl Delegeleri: Emine Adıgüzel, Seval Ak, Nihal Atay Mengüllüoğlu, Sibel Cebeci ve Fatma Karakoç.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Gerçek İzmir