MENÜ
İzmir 14°
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Görgü tanıkları yangın faciasını anlattı!
Güncel
2 Nisan 2024 Salı 17:14

Görgü tanıkları yangın faciasını anlattı!

İstanbul’da bugün büyük bir yangın faciası yaşandı. Beşiktaş’taki bir binanın bodrumunda bulunan gece kulübündeki tadilat sırasında çıkan yangında, 29 kişi can verdi. Facianın ilk anlarının görgü tanıkları, yangın nedeniyle çıkan alevlerin dördüncü kata kadar yükseldiğini anlattı. Görgü tanıkları, yangının yaşandığı binanın hemen yanında bulunan otoparktan, duman nedeniyle öksürerek ve sürünerek çıkabildiklerini anlattı.

İstanbul Beşiktaş’taki 16 katlı binanın bodrumunda bulunan gece kulübünde, tadilat sırasında yangın çıktı. Yangında 29 kişi yaşamını yitirdi.

Yangının başlangıç anlarının görgü tanıkları yaşadıklarını anlattı.

Hikmet Baykuş isimli görgü tanığı, “Gece kulübünün gündüz hazırlıkları bu saatlerde başlıyordu. İçeride belli bir kısım çalışanlar ile tadilat için gelenlerin olduğunu duyduk. Çıkan bir yaralıdan duyduğumuza göre içerideki diğer arkadaşların da hepsinin öldüğünü söylüyor. Detaylı bir bilgi yok. Çalışma sırasında kaynaktan ya da hazırlık yaparken ocaktan gaz sızıntısından diyorlar ama o da net değil.” diye konuştu.

"OTOPARK DUMAN ALTINDA KALDI"
Ümit Gültekin isimli tanık ise yangının çıktığı binanın hemen bitişiğindeki otoparkta araçlarının bulunduğunu, otoparkın tamamen duman altında kaldığını anlattı.

“Kurtarabildiğimiz araçları kurtardık, bazıları içeride kaldı.” diyen Gültekin, yoğun dumanın etkisiyle otoparktan öksürerek ve sürünerek çıkabildiklerini anlattı.

Gültekin, “Yangının olduğu yere gittiğimizde alevler 4'üncü katlara doğru çıkmaya başladı. Gece kulübünde çalışma vardı. Çalışanlar da içeride mahsur kaldı. Biz de kalacaktık ama çıkabildik.” diye konuştu. (DHA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Gerçek İzmir