MENÜ
İzmir 24°
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İNGEDER Başkanı Karabulut'tan Başkan Tugay'a randevu çağrısı
Güncel
10 Temmuz 2024 Çarşamba 08:46

İNGEDER Başkanı Karabulut'tan Başkan Tugay'a randevu çağrısı

İnciraltı Gelişim Derneği Başkanı Tayfun Karabulut, İzmir Büyükşehir Belediyesi Cemil Tugay’dan randevu beklediklerini dile getirdi. Karabulut, “23 günlük süreçte randevu talebimize cevap verilmedi. Üyelerimizin ne zaman görüşeceksiniz, soruları artınca, hala randevu verilmediğini açıklamak zorunda kaldım. Artık sözü verilmiş; Başkanımız ile görüşmek için her çabayı vermekten de geri durmayız” dedi.

GERÇEKİZMİR- İnciraltı Gelişim Derneği (İNGEDER) Başkanı Tayfun Karabulut, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ile görüşmek istediklerini fakat kendilerine geri dönüş olmadığını söyledi.

Karabulut’un açıklaması şu şekilde;

“İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Cemil Tugay ile görüşme oldu mu veya randevu verildi mi?” diye gelen birçok soru üzerine bilgilendirme yapma gereği doğmuştur… Kurban Bayramı’nın ikinci gününe denk gelen 17 Haziran 2024 pazartesi günü verdiğimiz röportajda “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Cemil Tugay‘dan randevu istiyoruz ancak alamıyoruz, görüşemiyoruz” sitemimiz kamuoyunla paylaşılmıştı. Aynı gün İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Cemil Tugay, bizlerin sesine kayıtsız kalmadığını göstererek, hem İnciraltı ve Bahçelerarası planlarına bakış açısını açıklamış hem de “bizleri bayramdan hemen sonra görüşmeye beklediğinin” açıklamasını saat 17.01’de kamuoyuna duyurmuştu. Son yıllarda özlediğimiz İzmir Büyükşehir Belediyesi ile iletişimin yeni Başkan Tugay ile artık yakalanacağı ümidimiz de bu açıklama ile birlikte yeşermişti. Ayrıca beşinci nesle varan ve 100 yılı aşkındır İnciraltı ve Bahçelerarası’nın ‘has İzmirli toprak sahipleri’ olarak büyük bir mutluluk yaşadığımızı da söylemek mümkün.  Görüşmenin kamuoyuna açık bir şekilde duyurulmasına rağmen; İnciraltı Gelişim Derneği olarak yine de Kurban Bayramı’nın hemen sonrasında, 24 Haziran Pazartesi günü İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Özel Kaleme randevu talebimizi de yinelediğimizi belirtmek isteriz. Bunun yanı sıra Başkan Tugay’ın danışmanlarına da bu beklentimizi ilettiğimizin altını çizeriz.  O günden bugüne geçen süreçte, 8 Temmuz Pazartesi günü itibariyle, yani tam olarak 23 gün geçmesine rağmen herhangi bir randevu verilmediği gibi bir geri dönüş yapılmadığını da açıklamak isteriz… Şaşkınız… Üzgünüz… Bu şehrin has evlatları İzmirliler olarak kamuoyuna açıkladığımız gibi ne ata topraklarımızın mücadelesinden, ne de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Cemil Tugay ile görüşmekten vazgeçeriz! Artık sözü verilmiş; Başkanımız ile görüşmek için her çabayı vermekten de geri durmayız!  Biz ne kimseden iş istiyoruz ne de kimsenin aşını bekliyoruz… Derdimiz de çabamız da ata toprağımız İnciraltı ve Bahçelerarası’dır.  Bu konuda yıllardır verdiğimiz çaba da yenen haklar da ortadadır. Artık yeter! İzmir artık daha ne kadar kendi insanlarını görmezden gelecek?

 

 

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Şehmuz Kayapınar
 10 Temmuz 2024 Çarşamba 11:00
Çıkıp bayramdan hemen sonra bekliyorum diyen kadim şehrimizin belediye başkanı neden 23 gündür sözünde durmaz.. Koca belediye de bir kişi çıkıpta kusura bakmayın size yanıp veremedik ama açıklaması bu demez.. Sonra tepki verilince Başkan " Baskılara boyun eğmem" der. Ama başkan senden beklenti izmirin kendi insanına sahip çık ve sözünde dur artık.. Konuşmak izmir'in geninde var..
 Ali
 10 Temmuz 2024 Çarşamba 10:04
Ne yapsın adam, Amerika''ya git Biden ile görüş, NATO toplantısına katıl, oradan Rusya''ya git Putin''le görüş, Filistin''deki katliamla ilgili dünya liderleriyle görüşmeler yap vs vs. Nasıl sıra bize gelsin?
 Siyaset
 10 Temmuz 2024 Çarşamba 09:16
Aslında Avrupa Ülkelerinde belediye başkanları devlet memuru gibi çalışıyor.bizim ülkedeki başkanlar maşallah kendilerini bulunmaz siyasetçi sanıyorlar.halbuki herşey 5 yıl sonra eski siyaset listesine eklenecekleri yerdir.kimse kendilerini hatırlamaz bile.ilk koltuğa oturur oturmaz tlf çıkmama randevu vermemek ya bunlar halk oyu ile seçilen kişiler halktan sadece siyaset üstünlüğü var.halk oyu ile seçilen kişiler halktan üstün olamazlar nokta.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Gerçek İzmir