MENÜ
İzmir 24°
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İYİ Parti'de aday adayı tanıtımı, Bezircilioğlu'ndan 'kriz' ve 'oy oranı' sorusuna yanıt!
Politika
27 Mart 2023 Pazartesi 12:28

İYİ Parti'de aday adayı tanıtımı, Bezircilioğlu'ndan 'kriz' ve 'oy oranı' sorusuna yanıt!

İYİ Parti İzmir Teşkilatı sürecin sona ermesinin ardından başvuru yapan isimlerin de katılımı ile milletvekili aday adayları tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Bezircilioğlu İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in aday tartışmasında 6’lı Masa’dan kalkmasıyla yaşanan ve aşılan krizi değerlendirirken, oy oranı sorusuna da yanıt verdi.
Efe Can TAN/GERÇEKİZMİR - Türkiye’de gözler 14 Mayıs 2023 gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine çevrilirken siyasi partilerdeki aday adaylığı başvuru mesaisi de sona erdi. 
İYİ Parti Türkiye genelinde milletvekili aday adaylığı için 3 bin 379 başvuru alırken bu sayı İzmir’de 66 oldu. 

İYİ Parti İzmir Teşkilatı ise sürecin sona ermesinin ardından başvuru yapan isimlerin de katılımı ile milletvekili aday adayları tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. 

Toplantıda konuşan İl Başkanı Bezircilioğlu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in aday tartışmasında 6’lı Masa’dan kalkmasıyla yaşanan ve aşılan krizi de değerlendirdi. 

İl Başkanı Bezircilioğlu sözlerine, "14 Mayıs 2023 seçimlerine istinaden partimizin İzmir teşkilatları olarak aday adaylığı başvuru sürecini Cuma akşamı itibariyle bitirmiş bulunuyoruz. 2 Nisan Pazar günü üyelerimizin katılacağı temayül yoklamaları ile aday adaylık sürecini İzmir’de tamamlayıp. 9 Nisan’da da genel merkezimizin İzmir’de de milletvekili aday listelerini açıklama sürecini takip edeceğiz’’ diye başladı. İZMİR VE TÜRKİYE’DE BİRİNCİ PARTİ OLMAK İÇİN GELİYORUZ!
Bezircilioğlu, "İzmir’de toplam 66 tane aday adayımız var. Öncelikle sizlerin huzurunda ciddi bir iddia ortaya koyan aday adaylarına teşekkür ediyorum. Bir partinin gücü o partiye gösterilen teveccüh ile ölçülür. Parti içi demokrasinin tecelli etme noktasında çok önemsiyorum. İYİ Parti’miz parti içi demokrasinin sağlanması adına bu temayül yoklamalarına tüm üyelerimizle yapmaktadır. Bununla gurur duyuyoruz Diğer partilere örnek olmasını diliyoruz. Hafta boyunca aday adaylarımız il başkanlığında sizlere kendilerine tanıtma fırsatı bulacaklar. İzmir’de ve Türkiye’de birinci parti olmak için iktidara yürüyen ayak seslerimizle geliyoruz. Gelecek on yıllarda İYİ Parti Türkiye’de en kilit parti olacaktır. Bundan sonraki ilk genel seçimlerde de İYİ Parti eşittir 1 formülasyonu. İYİ Parti’nin tek başına iktidar olduğu günleri görmemiz çok uzak değildir. Türkye'in tek çıkış noktası olan İYİ Parti’mizi güçlü kadrolarla iktidara taşımak hepimizin görevidir" diye konuştu. 

İYİ PARTİ İZMİR ÜYE KAYBETTİ Mİ?
Akşener’in 6’lı Masa’dan kalkmasına yol açan ve ardından aşılan krizi değerlendiren Bezircilioğlu süreçte İYİ Parti İzmir’de istifa eden üyelerin geri döndüğünü aktardı. 

Bezircilioğlu, "İstifa eden üyelerin önemli bir kısmı geri döndü. 3- 6 Mart sürecinin bizi anlamakta zorluk çeken vatandaşlarımız yavaş yavaş neden öyle bir sürecin olduğunu anlayıp bize hak vermektedirler. Tahmin ediyorum ki 50 günde de bunu daha da güzel sahada anlatıp Türkiye’ye 3-6 Mart sürecinde Türkiye’ye ne kadar önemli bir hizmet verdiğimizi bütün halkımıza sahalarda anlatacağız’’ dedi. 

OY ORANI SORUSUNA YANIT: YÜKSELİŞ SÖZ KONUSU
İYİ Parti’nin İzmir’deki oy oranına dair konuşan Bezircilioğlu, ‘’İYİ Parti için en taze bir anket yok ama ciddi anlamda bir yükseliş söz konusu. Üye kaydı alıyoruz. Sahada çok ciddi bir teveccüh var. Kendimizi bu süreçte ülkeye ne kadar faydalı bir iş yaptığımız anlattıkça bu teveccühün artacağına inanıyorum’’ diye konuştu. 

İYİ PARTİ KAN KAYBI YAŞADI GİBİ GÖZÜKSE DE…
Bezircilioğlu konuşmasının sonunda, ‘’3-6 Mart sürecinde Millet İttifakı güçlenerek çıktı. İYİ parti kan kaybı yaşadı gibi gözükse de Millet İttifakı’nın adayı Kılıçdaroğlu’nun Akşener’in siyasi dehasıyla çok daha güçlü çıktığını görüyoruz. Türk Milleti unutmaz. Sandıkta takdirini gösterecektir. Biz yeter ki kendimizi aktaralım’’ dedi. 
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Gerçek İzmir