MENÜ
İzmir 24°
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İZSU TOKİ konutlarını suya kavuşturuyor!
Yerel Yönetimler
30 Mart 2024 Cumartesi 09:13

İZSU TOKİ konutlarını suya kavuşturuyor!

İZSU Genel Müdürlüğü; Kemalpaşa, Seferihisar ve Ödemiş’te bulunan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) konutlarını içme suyuyla buluşturuyor.

İZSU Genel Müdürlüğü; Kemalpaşa, Seferihisar ve Ödemiş’te bulunan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) konutlarını içme suyuyla buluşturuyor. Toplam 3 bin 221 konutun abonelik başvurularının alınacağı bilgisini veren İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu, “İzmir’in her noktasında olduğu gibi TOKİ konutlarında yaşayan vatandaşlarımızın da içme suyu sorununa çözüm getiriyoruz. Bu noktada üç ilçemizdeki abonelik çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Türkiye’nin üçüncü büyük kenti İzmir’in içme suyu ihtiyacını karşılamak amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) konutlarındaki içme suyu sorununu çözüyor. Bu kapsamda kent genelindeki hizmet ve abonelik ağını genişletmeye önem verdiklerini belirten İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu, “İzmir’in her noktasında olduğu gibi TOKİ konutlarında yaşayan vatandaşlarımızın da içme suyu sorununa çözüm getiriyoruz. Kurum olarak vatandaşımıza hizmet veren kamu kurumları ile işbirliği içinde hizmet ağımızı geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi. Süreçle ilgili değerlendirmede bulunmak üzere TOKİ yetkilileri, yüklenici firma temsilcileri ve İZSU teknik ekibi ile bir araya gelen Köseoğlu, “Üç ilçemizdeki 3 bin 221 TOKİ konutunun abonelik çalışmalarını sürdürüyoruz. Sonuçta vatandaşlarımızın kesintisiz içme suyuna ulaşmasına önem veriyoruz” diye konuştu.

7/24 KESİNTİSİZ SU HİZMETİ

İZSU’nun bölgedeki çalışmalarını paylaşan Köseoğlu, “Ödemiş ilçesindeki 468 konutun içme suyu ve kanalizasyon sistemi, TOKİ tarafından yaptırılmıştır. Bu kanalizasyon sistemine bağlı atık su arıtma tesisimiz de idaremizce devralınmıştır. Şu anda söz konusu konutların abonelik başvurularını almaya başladık. Yine aynı bölgede, paket atık su arıtma tesisi ve buna bağlı kanalizasyon sistemini de devraldık. Kısa sürede burayı işletmeye başlayacağız. TOKİ tarafından Seferihisar’da yapılan ve 3 etap halinde projelendirilen bin 54 konutun 2. etabı da tamamlanmıştır. Burada da TOKİ tarafından içme suyu hatlarının son düzenlemeleri yapılıp idaremize devri yapılacaktır. Nisan ayı sonuna kadar abonelik işlemleri tamamlanacak ve Seferihisar ilçemizdeki TOKİ konutlarına da içme suyu verilecektir. Kemalpaşa ilçesinde de TOKİ tarafından bin 699 konut inşa edilmiştir. İZSU olarak içme suyu ve kanalizasyon altyapısını devralarak abonelik işlemlerini başlattık. Bu işlemlerin tamamlanması ile vatandaşlarımızın 7/24 kesintisiz temiz su kullanmalarını sağlayacağız” diye konuştu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Gerçek İzmir