MENÜ
İzmir 21°
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İZSU'dan dere temizliği: Ürkmez Sahili yaza hazır
Yerel Yönetimler
31 Mart 2024 Pazar 09:31

İZSU'dan dere temizliği: Ürkmez Sahili yaza hazır

İzmir'in turizm destinasyonlarını Ramazan Bayramı tatili ve yaz sezonuna hazırladıklarını dile getiren İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu, büyük bir bölümü tarımsal arazilerden geçen Karakoç Deresi'ni toprak malzemeden arındırıp deniz dibinde tarama yaptıklarını, bu sayede Ürkmez Sahili’nin dere ile buluştuğu noktada oluşan bulanıklığın önüne geçeceklerini belirtti.

Kent turizminin lokomotifi konumunda olan ilçelerde, yaklaşan Ramazan Bayramı tatili ve yaz sezonu öncesi yoğun mesai yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Seferihisar ilçesi Doğanbey mevkiinde yer alan Karakoç Deresi’nde kapsamlı bir temizlik çalışması yürütüyor. Kurum olarak 7/24 mesai anlayışı ile vatandaşlara hizmet ettiklerini ifade eden İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu, "Bu çalışmalar, büyük bölümü tarımsal arazilerden geçen Karakoç Deresi’nin Ürkmez Sahili ile buluştuğu nokta açısından büyük önem taşıyor. Derenin toprak malzemeden arındırılması ile birlikte denizde oluşan bulanıklığın önüne geçmiş olacağız. Öte yandan, deniz dibinde de bir tarama gerçekleştiriyoruz. Dere ve denizde yapılan rutin analizler temiz çıktı. Vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla Ürkmez Sahili'nde denize girebilecek" diye konuştu.

“Analizler, deniz ve derenin temiz olduğunu doğruluyor”
İzmir’in turizm noktalarından biri olan Seferihisar'ın İZSU Genel Müdürlüğü tarafından yaza hazırlandığını kaydeden Köseoğlu, ilçenin farklı noktalarında ihtiyaç duyulan projeleri bir bir hayata geçirdiklerini söyledi. Vatandaşların keyifli bir tatil sezonu yaşaması için İZSU ekiplerinin hummalı bir çalışma gerçekleştirdiklerini kaydeden Köseoğlu, bu kapsamda 17 kilometre uzunluğundaki Karakoç Deresi’nde de yoğun mesai yapıldığını vurguladı. Derenin denizle buluştuğu noktada oluşan bulanıklığın “kirlilik” anlamına gelmediğini, yapılan rutin analizlerin de bunu doğruladığını belirten Köseoğlu, "Karakoç Deresi, tarımsal arazilerden geçmesi sebebiyle tabanında biriktirdiği toprak malzemeyi Ürkmez Sahili ile buluştuğu noktaya taşıyor. Deniz hareketinden dolayı toprak malzeme denize karışarak bulanıklık ve renk değişimine sebebiyet veriyor. İZSU olarak renk değişiminin önüne geçmek için bu çalışmaları yürütüyoruz" açıklamasında bulundu.

İZSU'ya teşekkür
Karakoç Deresi ve Ürkmez Sahili’nin bulunduğu bölgede yer alan Meltem Tur Sitesi'nin yöneticisi Ahmet Özkavalcı da site sakinleri adına İZSU Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti. Özkavalcı, “Deredeki toprak malzemenin temizlenmesi, biz site sakinleri için çok önemli. Seferihisar turizm bölgesi olduğu için nüfusu yaz aylarında artıyor. Dere ve denizlerde numunelerin düzenli olarak alınıp analiz yapılmasından dolayı memnunuz. Çalışmalarından ötürü İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü'ne teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Ahmet ışık
 2 Nisan 2024 Salı 15:05
Avşar dersinden evlere su basıyor bu konuyla ilgili bir şey yaparsanız sevinirim teşekkürler
 Seçkin Aksoy
 1 Nisan 2024 Pazartesi 15:53
Karakoçan Deresinin denize döküldüğü yerde Meltem-tur sitesinde oturuyoruz. Özellikle yaz aylarında deniz de berbat bir koku oluyor.Bizim sitemizin artması var.ancak derenin kara tarafında kalan yerlerinde ki evlerin bütün pisliği,foseptigi kanalizasyonu olduğu gibi Karakoç Deresine bırakılıyor. Sabahtan akşama kadar pislik kokusu var denizde.Site dışından da gelen insanlar var sahil herkese açık olduğu için.Ve bedava olduğu için insanlar pis kokuya rağmen izmir den geliyorlar.mide bağırsak hastalıkları çok fazla oluyor.inanin biz dereye uzak yerlerde denize giriyoruz.Meltem Tur sitesi sakinleri koku yoksa denize giriyor.Çamur la baş etmek yetersizdir.Bir de köpük doluyor deniz yüzeyinde
 ahmet
 1 Nisan 2024 Pazartesi 13:09
çalîşmalar için teşekkürler keşke arıtma odereye verilmese
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Gerçek İzmir