MENÜ
İzmir 23°
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İl kongresi için kapıda yarış... İptal edilen kongre için komisyon!
Politika
10 Haziran 2024 Pazartesi 14:51

İl kongresi için kapıda yarış... İptal edilen kongre için komisyon!

CHP’de parti içi yarış kadın kollarında başlarken, İzmir’de kongre mesaisi yaşanıyor. İl kongresi için ufukta yarış var. Öte yandan iptal edilen Buca kongresi için Genel Merkez komisyon kurdu. Edinilen bilgiye göre kongre tekrarlanacak.

GERÇEKİZMİR – Yerel seçimlerden başarıyla çıkan Cumhuriyet Halk Partisi’nde(CHP) parti içi yarış kadın kollarıyla başlamıştı.

İzmir’de ilçe kongreleri sürerken, il başkanlığı il kongresinin tarihi noktasında İsmet İnönü Kültür Merkezi için 6 Temmuz Cumartesi ve 7 Temmuz Pazar günü için başvuru yaptı.

BUCA KONGRESİ TEKRARLANIYOR
CHP İzmir’de üç adayın yarıştığı, kırmızı listenin açık farkla kazanmasına rağmen oy sayısı ve hazirun listesinde yaşanan sıkıntılar ve devamındaki tartışmalar sonrası iptal edilen Buca kadın kolları kongresiyle ilgili Genel Merkez, MYK üyelerinden oluşan 3 kişilik komisyon kurdu. Komisyon yaşananlarla ilgili rapor hazırlayıp genel merkeze sunacak. Edinilen bilgiye göre seçim tekrarlanacak.

İL KONGRESİ YARIŞA DOĞRU
Kadın kolları il kongresinde yarış yaşanması kuvvetlendi. Buca’da iptal edilen seçimde kazanan listede yer alan Zahide Kurun ile Karabağlar ilçe kongresinde kazanan Gülüş Karakartal’ın listesinden il delegesi seçilen Pınar Sert Ceylan’ın  il başkan adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyor. 

Öte yandan 4 yıla yakın süredir görevi sürdüren ve Genel Merkezin devam etmesini istediği iddia edilen mevcut il başkanı Nurdan Şenkal Uçar ise adaylık için kararını henüz vermedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Gerçek İzmir