MENÜ
İzmir 28°
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Karşıyaka'da Ergüllü adaylık kararını açıkladı!
Spor
23 Mayıs 2024 Perşembe 13:01

Karşıyaka'da Ergüllü adaylık kararını açıkladı!

Kongre sürecine kilitlenen Karşıyaka Spor Kulübü'nde bir süredir karar aşamasında olan Başkan İlker Ergüllü, adaylığını resmen açıkladı.

Kongre sürecine kilitlenen Karşıyaka Spor Kulübü'nde bir süredir karar aşamasında olan Başkan İlker Ergüllü, adaylığını resmen açıkladı. 1 Haziran'da seçime gitmeye hazırlanan yeşil-kırmızılılarda sezon içinde liglerin bitmesine kısa süre kala başkanlığı devralan İlker Ergüllü, bu kez kendi ekibiyle olağan genel kurulda üyelerin oylarıyla göreve gelmek için kolları sıvadı. Mali olarak güçlü bir yönetim oluşturmak için görüşmelerini sürdürerek adaylık kararını netleştiren Ergüllü, yönetimde beraber hareket edeceği isimlerle geniş kapsamlı toplantı yaptı. Kulübü iyi tanıyan eski yöneticiler ile maddi katkı sağlayacak yeni isimleri bir araya getiren Ergüllü, finansal ve sportif olarak başarıyı yakalayacaklarını söyledi.

İzmir'in en köklü kulübü Karşıyaka'da geçen yıl olağanüstü kongrede yönetimde asbaşkan olarak görev aldığını hatırlatan İlker Ergüllü, "Futbolda şubede görevim olmadığı için transfer süreçlerinde yer almadım. Takım 3'üncü Lig'de grubunda şampiyonluk hedefinin gerisine düştükten sonra 20 Şubat'ta yönetim kurulunun oy birliğiyle başkanlık görevine getirildim. Ligin bitimine 9 maç kala başkanlığa geldim. Bu tarihten sonra tüm mesaimi futbol takımına verdim. Şampiyonluğu son haftalara kadar kovaladıktan sonra Play-Off'ta hiç beklemediğimiz şekilde elenmenin üzüntüsünü yaşadık. Yeni sezonda her kulvarda daha sağlam temeller üzerinde yola çıkacağız" diye konuştu.

Yeni sezonda sportif başarının yanında finansal başarıyı da yakalayacaklarını, gelir-gider dengesi sağlam bir kulüp yapısı oluşturacaklarını dile getiren Başkan Ergüllü, "Yönetim listesinde kulüpte geçmiş dönemlerden hem sportif hem mali hem idari konularda tecrübe kazanmış isimler ve yeni, her alan katkı sağlayacak arkadaşlarımız var. Önemli sponsorlarımız olacak. Sportif başarının yanında yıllardır büyük bir borç yüküyle ayakta kalan Karşıyaka'mızda finansal başarıyı da yakalamak istiyoruz. Stadımız ve tesislerimize mutlaka kavuşmak istiyoruz. Karşıyaka adının olduğu hiçbir branşta iddiasız olmaz. Önceliğimiz sportif ve finansal başarı, tesisleşip kalıcı gelirlere sahip olan, kendi ayakları üzerinde duran bir kulüp olacak" dedi. İlker Ergüllü, Karşıyaka'ya geçen sezon sağladığı bireysel kaynağın tamamını hibe etmişti. Ergüllü listesini yarın divan kuruluna sunmaya hazırlanırken, yönetime başka aday çıkması beklenmiyor. (DHA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Gerçek İzmir