MENÜ
İzmir 28°
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Reşat Yörük'ten yeni kitabı için imza günü
Kültür-Sanat
24 Mayıs 2024 Cuma 11:46

Reşat Yörük'ten yeni kitabı için imza günü

Kanser tedavisinde çoğu mutlu sonla biten umut yolculukları ile yardımlaşmanın, paylaşmanın ve yorulmadan koşmanın sembolü olan insanların anlatıldığı 'Umut topla benim için' adlı kitabın yazarı Reşat Yörük, imza gününde okuyucularıyla buluştu.

Kanser tedavisinde çoğu mutlu sonla biten umut yolculukları ile yardımlaşmanın, paylaşmanın ve yorulmadan koşmanın sembolü olan insanların anlatıldığı 'Umut topla benim için' adlı kitap piyasaya çıktı. Reşat Yörük tarafından kaleme alınan ve Varyant Yayınları tarafından yayımlanan eserin ikinci imza günü, Yakın Kitapevi'nde gerçekleştirildi. Lösemi hastası çocuklara ve ailelerine destek olmak, onların daha iyi koşullarda tedavi edilerek iyileşmelerini sağlayabilmek amacıyla kurulan iyilik hareketi Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı'nın (KİTVAK) öyküsüne de yer verilen ve telif haklarının tamamı bu vakfa bağışlanan kitabın imza törenine çok sayıda iş insanı, gazeteci, siyasetçi ve sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı. 'Umut Topla Benim İçin', Sürekli Basın Kartı sahibi İzmirli bir gazeteci olan Reşat Yörük'ün 'Mustafa Kemal'in Çiftçileriyiz', 'Aziz', 'Satıyoruum Saaattım' ve 'Selçuk Bey' adlı kitaplarından sonra yayımlanan 5'inci eseri oldu.

'UMUT BELKİ DE GELECEK SAYFADADIR'

Kitabın önsözünde ise şu cümleler yer aldı: "Halk arasında 'kötü hastalık' olarak anıldı hep kanser. Kim bilir, belki de adını zikretmenin 'onu davet edeceğine' olan batıl inanış nedeniyle… Oysa en kötü hastalık, tedavisi olmayandı. Tedavisi ve umudu… Ne güzel söylemişti Cemal Süreya, 'Umut belki de gelecek sayfadadır. Kapatma kitabı.' O yüzden hasta çocuklara ve ailelerine her fırsatta aynı cümleleri tekrar ediyorlardı, 'Biz hep yanınızda olacağız. Yeter ki, siz hiç vazgeçmeyin, umudunuzu hiç yitirmeyin!' diye… Gerçekten de KİTVAK, bağışlanan her bir kuruşla daha çok ihtiyaç sahibini kucakladı. Çeyrek yüzyıllık zaman dilimi içinde bir hastane, iki konukevi ve bir hücre işleme merkezi kurdu. Daha çok yardım, daha çok umut getirdi. 'Hamster çemberi'ne çıkmış gibi anlamsızca aynı yerde dönüp duranlar, belirsizlik ve tükenmişlik içinde debelenenler, geleceğe umutla bakabiliyordu artık. 'Hayatı paylaşmak' dedikleri şey de zaten bu değil miydi?"

Öte yandan lösemili çocuklara yardım amacıyla İzmir'de kurulan KİTVAK hizmete açtığı Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi, Ege Üniversitesi Hasta-Hasta Yakınları Konukevi, DEÜ Abdulrezzak Sancak Hasta-Hasta Yakınları Konukevi ve Bilge Uysal Hücre İşleme Merkezi sayesinde önemli hizmetlere imza attı.(DHA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Gerçek İzmir