MENÜ
İzmir 14°
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Tugay ve Aslanoğlu’ndan genelde iktidar mesajları!
Politika
1 Nisan 2024 Pazartesi 12:41

Tugay ve Aslanoğlu’ndan genelde iktidar mesajları!

Kesin olmayan sonuçlara göre İzmir’in yeni Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tugay, partisinin il başkanı Aslanoğlu’nu ziyaret etti. İkili il yöneticileri ile gerçekleştirilen toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Tugay ve Aslanoğlu genelde iktidar mesajları verirken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tugay, “Halkımızla tekrar kenetlendik. Önümüzdeki seçimi bekliyoruz artık”, Aslanoğlu, “Bugün 1 Nisan CHP’nin iktidara yürüyüşünün ilk günüdür” dedi.

Efe Can TAN/GERÇEKİZMİR - Türkiye 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticilerini seçmek için sandığa gitti.

Türkiye genelinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kesin olmayan sonuçlara göre 1. parti olurken iktidar partisi AK Parti tarihinde ilk kez 2. parti konumuna düştü.

CHP İzmir’de 28 ilçe belediyesini kazanırken, Büyükşehir Belediyesi yarışını da Cemil Tugay ile kazandı.

Kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 12’lik bir fark ile İzmir’in yeni Büyükşehir Belediye Başkanı olan Cemil Tugay partisinin İzmir İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Tugay burada CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve il yöneticileriyle bir toplantı gerçekleştirirken, ikili seçim zaferi zirvesi sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

ASLANOĞLU: ÇOK GÜZEL BİR SABAHA UYANDIK!
Toplantıda ilk sözü alan İl Başkanı Aslanoğlu, “Çok güzel bir sabaha uyandık. 14 Mayıs’tan sonra umudunu yitirmiş gençlerimiz bu sabah büyük bir umutla gözlerini açtılar. Vatandaşlarımızdan, halkımızdan o kadar güzel duygular akıyor ki bize. Başta Özgür Özel, genel başkan yardımcılarıma, parti emekçilerimize teşekkür ediyoruz. İktidar her sabah hangi gün gideceğini düşünerek güne uyanacaktır. İktidara CHP’nin emin adımlarla ilerlediğini düşünüyoruz. Partinin emekçilerine, partili kimliğini süt planda tutan bir adayımız oldu onunla gurur duyuyoruz. CHP’li kimliğini vatandaşlarımıza doyasıya yaşattı. Yoldaşı olmaktan gurur duyduğumuz Cemil Başkanımızı tebrik ediyoruz. Cemil Başkan aynı zaman adaylık zamanında çok çalışkandı. Basmadık yer bırakmadı. Müthiş bir enerji ile örgütlerimizle birlikte çalıştı. Her zaman örgüte verdiği değer ile ilk ziyaretine il başkanlığımıza yaptı. Yolu açık yolumuz açık olsun” dedi.

TUGAY: BUGÜNDEN SONRA TÜRKİYE BAŞKA BİR ÜLKEDİR!
Toplantıda konuşan İzmir’in yeni büyükşehir belediye başkanı Tugay, “Bugün örgütümüze teşekkür etmek için buradayım. CHP’nin üyeleri, gönül vermiş tüm yol arkadaşlarımız büyük bir mücadeleyi zaferle neticelendirdiler. Hepimize gurur veren bir sonuç elde ettik. Hem İzmir’de hem Türkiye’nin pek çok yerinde. Toplamda 429 CHP Türkiye’de kazanmış durumda. Bizler ne kadar bu görevleri istediğini halkımıza anlatmaya çalıştık. Yıllar içerisinde beklemediğimiz sonuçlar aldık biz de acaba beklemediğimiz sonuç olur mu diye endişe içerisindeydik. Ben İzmir’den hep emin oldum. Hayalimiz isteğimiz tüm ilçeleri kazanmaktı. 2 ilçeyi küçük farklarla kaybettik. 30 ilçede büyükşehir belediyesine en fazla oyu yine bana verdi halkımız. Bu aynı zamanda yine bir beklentinin ifadesidir. Bana inandıklarının ifadesidir Onun için minnettarım. Gereğini yerine getireceğim. Biz bu görevleri tabi ki tek başımıza yapmıyoruz. Parti örgütümüzle halkımızla yapıyoruz bu görevleri. Hizmete adaletimiz olacağını dile getirdim. Bugün nereden ne kadar oy aldığımızı n hiçbir önemi yok şehrimize vereceğimiz hizmetlerdir esas olan. Sabah Karşıyaka’da Alsancak’ta insanlarımızın arasında yürüdüm. Daha önce bir süredir kaybedilmiş olan umudu insanlarımızın yüzünde gördük. Bize dokunuşları çok farklıydı bunların hepsi çok özel anlamları çok büyük. Bunun gereği yerine gelecek. Türkiye çok büyük ve güzel bir ülke. Üzerimize düşen şey çalışmak, çalışmak ve çalışmak. Tüm parti üyelerimize, il başkanımızın nezdinde kutluyorum. Her birine çok büyük minnet borçluyuz. Önümüzdeki günlerde bize verdikleri desteği boşa çıkarmamak için çalışacağız bunun sözünü veriyorum. Bugünden sonra Türkiye başka bir ülkedir. Umutla dolu bir ülkedir. O nedenle çok çalışacağız. Bize oy vermeyenlere de çok çok teşekkür ediyoruz. Güzel günlerin başlangıcı olsun dedik. Güzel günlerin başlangıcı olduğuna yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

TUGAY: ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMİ BEKLİYORUZ!
CHP’nin 28 ilçede yerel iktidarı alması ve oy oranları ile ilgili soruyu yanıtlayan Tugay, “Her şeyden önce ilçe adaylarımız çok çalıştılar. Onları tebrik etmek lazım. Her bizi özel insanlardı. Kiraz’da da Nasuh Coşkun çok büyük emek harcadı. İktidardan vatandaş çok büyük rahatsızlık var. İnsanlar ülkenin kötüye gittiğini görüyorlar. Emeklilerin durumu ortada. Bunu insanlar yaşıyor. Diğer taraftan muhalefet partiler hemen hepsi küçüldü ama CHP birinci parti oldu. Değişim hareketinden sonra CHP’nin aynı zamanda söylemleri ile de halka ulaştığını gösteriyor. Bunun bize yüklediği sorumluluğunun farkındayız. Ülkeyi bu bataklıktan çıkaracağına inanıyorum partimizin. Genel başkanımızı özel olarak alkışlamamız gerektiğini düşünüyorum. Halkımızla tekrar kenetlendik. Önümüzdeki seçimi bekliyoruz artık. Milletvekillerimiz de daha çok çalışacak ne zaman olacaksa genel seçimi bekliyoruz iktidarı alacağız. Türkiye’deki adil insanlar umut verecek yönetimi gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

ASLANOĞLU: BUGÜN 1 NİSAN CHP’NİN İKTİDARA YÜRÜYÜŞÜNÜN İLK GÜNÜ!
İzmir’deki sonuçlara dair soruya yanıt veren Aslanoğlu, “Oylarımızın sadece İzmir’de değil tüm ülkede arttığını vatandaşın AK Parti ve MHP yönetimden memnun olmadığını gösterdiğini düşünüyorum. Bugün 1 Nisan CHP’nin iktidara yürüyüşünün ilk günüdür” dedi. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Seçmen
 1 Nisan 2024 Pazartesi 14:17
CHP İZMİRDE kazandı ama oylarında düşüş var. Öyle bir iki puan değil.%58 %48 düşmüş .
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Gerçek İzmir