MENÜ
İzmir 28°
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Ümit Milli Takım'da Levent Sürme dönemi
Spor
22 Mart 2023 Çarşamba 20:32

Ümit Milli Takım'da Levent Sürme dönemi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Ümit Milli Takım'ın başına Levent Sürme'nin getirildiğini açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile genç milli takımlardaki yeni görevlendirmeleri duyurdu.

Ümit Milli Takımı'nda Tolunay Kafkas ve ekibinin ayrılığından sonra teknik direktörlük görevine Levent Sürme getirildi. Sürme'nin yardımcılığını Selçuk Erdoğan yapacak.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklama şu şekilde:

Kariyerlerinde milli takım ve kulüp deneyimleri yaşamış, genç yaş gruplarındaki milli futbolcularımızın gelişimine katkı sağlayacak, çağdaş futbol müfredatı ile eğitimler almış, UEFA antrenörlük lisansları olan yeni nesil ve genç Türk antrenörlerimiz "Türk Futbol Ekolü" oluşturulması amacıyla hazırlanan proje çerçevesinde Türkiye Futbol Federasyonu'nda göreve başladı.

Buna göre; Orhan Şam, Sabri Sarıoğlu, Selçuk Erdoğan, Uğur İnceman ve Volkan Arslan Genç Millî Takım Antrenörü; Alkan Birlik ise Genç Milli Takım Kaleci Antrenörü oldu.

Ayrıca, Dolunay Saray, Genç Milli Takım Atletik Performans Antrenörü, Ahmet Buğlar ve Ege Mirza da Genç Milli Takım Analiz Antrenörü olarak göreve başladılar.

Yeniden yapılanma çerçevesinde, 2009 yılından bu yana Federasyonumuzda Bölge Antrenörü ve Antrenör Eğitimcisi olarak çalışan Selman Coşkun, Genç Milli Takımlar Teknik Koordinatörü olurken; Milli Takımlar Kaleci Departmanı Sorumluluğu görevine Emrah Karakovan, Milli Takımlar Atletik Performans Departmanı Sorumluluğu görevine Vural Durmuş ve Milli Takımlar Analiz Departmanı Sorumluluğu görevine ise Okan Aydıner getirildi.

İşte TFF'nin açıkladığı yeni görevler;

U21 Teknik Direktör: Levent Sürme

Yardımcı Antrenör: Selçuk Erdoğan

U19 Teknik Direktör: Ali Nadir Başkan

Yardımcı Antrenörler: Sabri Sarıoğlu, Orhan Şam

U18 Teknik Direktör: Övünç Soykan Başar

Yardımcı Antrenör: Volkan Arslan, Hüseyin Yeşildağ, Adnan Çakmakoğlu

U17 Teknik Direktör: Uğur İnceman

Yardımcı Antrenör: Ömür Serdal Altunsöz

LEVENT SÜRME KİMDİR?
Levent Sürme 30 Mart 1983'te Türkiye'de doğdu. Sürme ailesi, Levent henüz 6 yaşındayken Almanya'ya taşındı.

Levent Sürme 19 yaşında bu kez antrenör olarak Augsburg'da görev almaya başladı. 15 yıl emek vereceği kulüpte göreve başlayan genç çalıştırıcı, U-8’den A Takım’a kadar bütün kategorilerde 'Şef Antrenör' olarak görev yaptı.

Chelsea ile kulüpler bazında dünyanın en prestijli kupası olan Şampiyonlar Ligi'ni kazanan Thomas Tuchel ile Augsburg altyapısında 3 yıl beraber çalıştı.

Her antrenörden bambaşka şeyler öğrenen Türk hoca, aralıksız 18 yıldır bu işi yapıyor ve son 8 yıldır da UEFA A lisansına sahip durumda bulunuyor.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Gerçek İzmir