MENÜ
İzmir 28°
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Siyasette ‘VAR’ olsaydı…
Sercan Avcı
YAZARLAR
24 Mayıs 2019 Cuma

Siyasette ‘VAR’ olsaydı…

Türkiye’de futbola ilgi sevgi çok fazla!

Tutku boyutunda.

Seviyoruz futbolu…

Fanatik olmayı…

Geride bıraktığımız yıla da futbolumuzda VAR sistemi damga vurdu.

Verilen/verilmeyen goller

Çıkan sarı/kırmızı kartlar…

İyi ki VAR sistemi var dediğimiz pozisyonlar…

Düşündüm de tartışmalı kararların bol olduğu siyasette VAR sistemi olsaydı ne olurdu diye?

Mesela AK Parti İzmir’in yeni il başkanının belli olacağı gece Kerem Ali Sürekli’yle son 2’ye kalan Hamit Nişancı’nın il yönetimine yazdırılması bence tartışmalı bir pozisyon… VAR’a gidilirse İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’nin burada net şekilde ofsayta düştüğü görülür.

Nereye taşınacağı merak konusu olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Varyant’ta bulunan Şato/Konukevine taşınıyor. Destekleyen de var, tepki gösteren de! VAR olsaydı da net karar çıkmazdı. Pozisyon yoruma açık… Pek kullanılmayan Büyükşehir’e ait bir binanın seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından kullanılacak olması çok doğal. Kamuya ait bir mülkün özel olarak kullanılması da bir o kadar tartışmalı… Dedim ya yoruma çok açık!

Siyasette ‘jubile’ yapmamakta kararlı duran Aziz Kocaoğlu’nun kent merkezinde büro tutması VAR’da kesinlikle ‘elle oynama’ şüphesiyle incelenirdi.  Kocaoğlu eğer parti içi yarışa ‘el atarsa’ sancılı bir 90 dakika olur.

Karşıyaka'da göreve başladığı günden bu yana belediye içinde verdiği kararlarla eski başkan Hüseyin Mutlu Akpınar’a adeta gol atan Cemil Tugay’a VAR’dan ‘gol geçerli’ kararı çıkardı. Tugay ‘şov’dan uzak sade futboluyla Akpınar’a göre sezonu daha iyi yerde bitirebilir.

CHP topyekün İstanbul seçimine odaklanırken, İzmir’de parti içinde olağan kongre takvimiyle ilgili ertelenmeli/ertelenmemeli diye fikir beyan eden herkes VAR’a gidilirse sarı kart görürdü.

Bayraklı’da eski başkan Hasan Karabağ’ın tam tersi profil çizen, Karabağ’ın uygulamalarının bir çocuğunu kaldıran Serdar Sandal’a VAR incelemesine gidilse ‘devam’ kararı çıkardı.

31 Mart sonrası İzmir’de bazı başkanların belediyelerde yaptığı işten çıkarmalar ciddi tartışma konusu. VAR’a gidilse bir kaç başkan 'kırmızı kart'a yakın olurdu.

Menemen’de halef-selef (Serdar Aksoy-Tahir Şahin) arasında sular durulmuyor. Menemenspor kongresi öncesi karşı karşıyalar. Kongre öncesi birden fazla tartışmalı faul pozisyonu var. Menemen’de keşke VAR olsaydı.

AK Parti’nin seçim kazandığı Bergama’da seçim bitti CHP içinde tartışması bitmedi. Eski belediye başkanı Mehmet Gönenç, aday İdris Yavuzyılmaz’ı, Yavuzyılmaz ise Gönenç’i suçluyor. VAR’a gidilseydi 2 kırmızı kartın çıkması büyük ihtimaldi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Siyaset
 24 Mayıs 2019 Cuma 12:01
Yeni başkanlar şimdilik cicim ayları sonra onlarda ortama alışacaklar hepsi bu .
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Gerçek İzmir