MENÜ
İzmir 17°
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İzmir’de seçime 1 ay kala ilçelerdeki fotoğraf!
Sercan Avcı
YAZARLAR
4 Mart 2024 Pazartesi

İzmir’de seçime 1 ay kala ilçelerdeki fotoğraf!

Türkiye bu ay sonu gerçekleşecek yerel seçimlere kilitlendi.

İzmir’de özellikle yapılan/yapılamayan ittifaklar, gösterilen adaylar, adayların performansları, ilan edilen proje/vaatler çok konuşuldu/konuşulmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz yerel seçimlere göre İzmir’de sonucu kestirilemeyen çok fazla ilçe var.

Hem AK Parti hem de CHP’nin Mart ayına girmeden yani seçime 1 ay kala yaptırdığı son anketlerle ilgili her iki partide güvendiğim kaynaklarla yaptığım görüşmelerde sonuçların
yüzde 90 oranında örtüştüğünü gördüm.

Seçime 1 ay kala ilçelerde fotoğraf şöyle;

Gaziemir, Karşıyaka, Buca, Bornova, Çiğli, Konak, Foça, Narlıdere, Güzelbahçe, Balçova, Selçuk, Çeşme, Ödemiş, Seferihisar ve Urla’da CHP önde çıkıyor.

CHP’nin önde olduğu ilçelerde Cumhur İttifakı’nda Konak Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı ve Karşıyaka Adayı İsmail Çiftçioğlu partinin oylarını geçmiş yıllara göre oldukça iyi şekilde yükseltecek gözüküyor. Özellikle Konak’ta makas geçmiş yıllara göre daha dar.

Menderes, Menemen, Aliağa, Kınık, Karaburun, Kemalpaşa ve Bayındır’da ise Cumhur İttifakı önde. Cumhur İttifakı’nın önde olduğu ilçelerden Kınık’ta CHP’nin Adayı Sema Bodur ve Kemalpaşa’da CHP’nin Adayı Mehmet Türkmen iyi bir saha çalışması içinde.

Karabağlar, Bayraklı, Torbalı, Bergama ve Tire’de bıçak sırtı durum var. Makas uzun süredir 1-2 puan arasında gidip geliyormuş. Karabağlar ve Bayraklı’da az farkla Cumhur İttifakı önde.

Torbalı, Bergama ve Tire’de ise benzer bir durumla CHP önde.

Bu 5 ilçede kalan 1 aylık süreçteki performanslar, projeler, vaatler, belirleyici olacak.

Bir bağımsız adayın en çok oy aldığı ilçe Dikili… İlçede CHP’den aday gösterilmeyen Kemal Doyuran bağımsız aday olarak yarışın içinde!

Uzun yıllardır CHP’de olan Beydağ ile uzun yıllardır Cumhur İttifakı’nda olan Kiraz’da ise bu seçimde sürpriz olursa şaşırtmayacak.

Seçime 1 ay var. Bu bir ay partiler ve adaylar gaza daha da basacaktır. Cumhur İttifakı İzmir’de en iddialı olduğu seçime giriyor. CHP ise 2019’daki sonuçlardan daha iyi bir sonuç alma peşinde.

Anketlere göre kentte seçime 1 ay kala Cumhur İttifakı ve CHP dışında başka bir partiden bir isim seçimi kazanır konumda değil...

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 sade konak
 4 Mart 2024 Pazartesi 16:02
vallahi bucada tek isim suat nezir.herkes görecek siz pas geçin seçim sonucu sizide yanıltacak.
 Şeffaf Belediyecilik?
 4 Mart 2024 Pazartesi 13:14
Mevcut belediye başkanları 5 yıllık görevlerini tamamlarken ne kadar borç ne kadar kasalarda para kalmış açıklasınlar. "Şeffaf belediyecilik" örneği olsun.
 Partili
 4 Mart 2024 Pazartesi 09:40
Konak adayı Ceyda Bölünmez Çankırı genç,dinamik,donanımlı,rakiplerine göre açık ara enerjik.Daha ne olsun.Artık partiye değil,hizmete oy verilsin.Yeter artık bu aynı belediyeden.Bıktık.
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Gerçek İzmir