MENÜ
İzmir 24°
Gerçek İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Issız adam!
Sercan Avcı
YAZARLAR
22 Haziran 2021 Salı

Issız adam!

CHP İzmir’de

İlçe örgütüyle sorun yaşayan belediye başkanları görmüştük…

İl başkanı-il yönetimi ile arası bozuk olan başkanlar da…

Partisinin meclis grubunun bir bölümüyle kötü olanına da!

Büyükşehir Belediye Başkanı ile yıldızı barışmayan belediye başkanlarına da şahit olduk…

Ama bunların hepsiyle arasının açık olanına da sanıyorum bu dönem rastlıyoruz.

***

Şu sıralar 'İzmir’in Çernobil'i olarak bilinen nükleer atık alanının temizlenmesi için harekete geçen ve ‘Duran Adam’ eylemi başlatan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, CHP içinde ise adeta ‘Issız Adam’ durumunda!

20 meclis üyesinin yarısı kendisine muhalif…  Muhaliflerin hepsinin ihracını istiyor. Muhalifler başkana yakın meclis üyelerinin ihracını istiyor. Karşılıklı disiplin restleşmesi sürüyor. Aralarının düzelmesi zor!

İlçe Başkanı Kasım Özkan ve yönetimiyle de arası uzun zamandır kötü… Kongrede güven tazeleyen Özkan’a ‘hayırlısı olsun’ ziyaretini 14 ay sonra yaptı… Durum düzelmedi daha da kötüye gitti.

İl Başkanlığıyla da arası epey bir açık... Disipline sevk edilen meclis üyesi İzel Zengiobuz Derinsu’yu başkan yardımcısı yaptıktan sonra, il başkan yardımcısı Yasin Ergül’ü belediyedeki işinden çıkararak il başkanlığına çifte mesaj verdi.

Halil  Arda son olarak kendisine yeni bir cephe daha açtı. Büyükşehir Belediyesi!

Başkan Arda, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in belediye başkanlarıyla gerçekleştirdiği toplantıda Büyükşehir’in Gaziemir’i cezalandırdığını ifade eden sözleriyle buz gibi hava estirmişti.

***

Halil Arda’nın CHP içinde kendisine açtığı/açtırdığı/açılan 4 cepheyle birlikte iddialar da havada uçuyor.

Arda’nın CHP’den istifa edeceği ve bağımsız kalacağı veya Memleket Partisi’ne geçebileceğini ciddi ciddi konuşanlar var.

Bence kısa vadede bu ihtimaller mümkün değil ancak imkansız da değil... Süreç böyle devam ettikçe, aradaki uçurum büyüdükçe bu iddialar yüksek perdeden konuşulacaktır.

Bir yanda 'Cumhurbaşkanına hakaret davası' devam eden bir yandan da AK Parti’nin sert muhalefetiyle karşılaşan Halil Arda, partisi içinde karşısına aldığı meclis grubunun yarısı, ilçe örgütü, il başkanlığı ve Büyükşehir’le yerel seçimlere kadar kalan 3 yılda işi en zor olan belediye başkanı...

Arda’nın geride kalan 3 yıllık süreci nasıl yöneteceğini, bu işin sonunun nereye varacağını bekleyip göreceğiz.

Ancak Gaziemir özelinde konuştuğum CHP’liler bu sürecin sonundan, finalinden pek umutlu değil!

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Emektar Partili
 22 Haziran 2021 Salı 15:02
Sercan Bey,sizlede kavga etmesinden çekinmeyerek,cesur basın gözüylen kral çıplak demişiniz.Teşekkür ederiz.3 yıllık süreçten hiçbir umudumuz yok.halil ardanın partide,sokakta,belediyede karşılıyı yok.Gaziemirimize gelin-Halil Başkana oy veren,pişman olan çok vatantaş var.
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Gerçek İzmir